Türkiye’nin İlk İnsanlı Uzay Görevi İçin Özel Hazırlanan Armanın Detayları

Türkiye'nin İlk İnsanlı Uzay Görevi'nin arması belli oldu, işte detayları.

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin İlk İnsanlı Uzay Görevi için özel olarak hazırlanan armanın detaylarının Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı tarafından tanıtıldığı bir videoyu takipçileri ile paylaştı.

Türkiye Uzay Ajansı’nın 5. Kuruluş Yıldönümü üzerine açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih KACIR, Türk Astronot ve Bilim Misyonu’na yönelik son gelişmeleri aktardı. Bakan Kacır, “Uzay yolcumuz Alper Gezeravcı son hazırlıklarını tamamladı. Cumhuriyet tarihinin ilk insanlı uzay görevini icra etmek üzere çok yakın zamanda Uluslararası Uzay İstasyonu’na hareket edecek.” dedi.

https://tua.gov.tr

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.