Türkiye’nin Milli Teknoloji Gururu: TF6000 Turbofan Motoru İlk Kez Çalıştırıldı

Milli turbofan motoru TF6000, başarılı bir şekilde ilk kez çalıştırıldı.

Türkiye, havacılık ve savunma sanayisinde önemli bir adım daha attı. Milli turbofan motoru TF6000, başarılı bir şekilde ilk kez çalıştırıldı. Bu olay, Türkiye’nin kendi uçak motorunu üretebilme yeteneğini bir kez daha kanıtladı.

Türk mühendislerinin emeğiyle TEİ’de geliştirilen motor, yüksek performans ve güvenilirlik sunmayı hedefliyor. Askeri ve sivil uçaklarda kullanılması planlanan TF6000, milli savunma kapasitemizi artıracak. TF6000, Türkiye’nin KIZILELMA ve ANKA-3 gibi projelerinde kullanılacak. Bu adım, Türkiye’nin Milli Teknoloji Girişimi kapsamında önemli bir yer tutuyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.