• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 17, 2018 CUMARTESİ
 

TUSAŞ, Hamburg Almanya’da bir havacılık şirketi satın aldı

30 Tem
2016
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

tai-grunewald-stade

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin Hamburg-Almanya’da “TAI GmbH” adıyla kurduğu havacılık şirketi 14 Temmuz 2016 tarihinde, Grunewald ailesine ait, Stade’de yerleşik Grunewald Stade GmbH şirketini satın aldı.

%100 TUSAŞ sermayesi ile kurulan TAI GmbH, Grunewald Stade GmbH’nin de %100 haklarını satın aldı. AIRBUS’ın alt yüklenicisi konumundaki Grunewald Stade GmbH, TAI GmbH’nin de kuruluş amacına uygun olarak, TUSAŞ’ın havacılık alanındaki kapasitesini artırarak geliştirmesinde önemli bir rol üstlenecek. TUSAŞ bu gelişmeyi, Avrupa’daki havacılık sektörü ile kaynaşma yolunda stratejik bir adım olarak değerlendiriyor. AIRBUS ve BOEING gibi sektörün dev şirketlerinin ana alt yüklenicisi olarak, daha büyük sorumluluklarla daha kapsamlı ürünleri geliştirip üretmeyi öngören TUSAŞ, Türk havacılık sektörüne ve ülkemizin ekonomik hedeflerine daha fazla değer sağlamak arzusundadır.

Avrupa’daki en önemli havacılık ve uzay sanayii merkezlerinden olan Hamburg’un yakınlarındaki şirket, TUSAŞ’ın büyüme stratejisi ile uyumlu ve küresel anlamda dünya şirketi olma yolunda ilk adımı teşkil ediyor.

https://www.tai.com.tr

TUSAŞ, Hamburg Almanya’da bir havacılık şirketi satın aldı için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X