• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

Lockheed Martin ve Roketsan, F-35 için SOM-J füzesi geliştirmeye devam ediyor

2 Ağu
2016
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

roketsan-som-j-2

Lockheed Martin (NYSE: LMT) ile Roketsan, F-35 programının Türkiye ayağı kapsamında Seyir Füzesi-Müşterek Taarruz Uçağı (Stand Off Missile-Joint Strike Fighter, SOM-J) seyir füzesinin geliştirme sürecini tamamlamak amacıyla yeni bir anlaşma imzaladı.

SOM-J; karadan havaya füze mevzileri, korumasız bir şekilde karada mevzilenmiş uçaklar, stratejik hedefler, komuta ve kontrol merkezleri ve savaş gemileri gibi yüksek öneme sahip ve yoğun bir şekilde korunan kara ve deniz hedeflerine karşı kullanılmak üzere tasarlanmış orta menzilli bir havadan karaya seyir füzesidir. Füze, gerekli operasyonel esnekliği sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 350 pound (yaklaşık 158,7 kg) ağırlığında yüksek patlayıcılı-parçacık etkili/yarı zırh delici tek bir savaş başlığı taşıyacak olan SOM-J, 100 deniz milinden fazla menzile sahip olacaktır.

İki firma SOM-J’nin geliştirilmesine yönelik ortak çalışmalarını ilk kez 2014 yılının Ağustos ayında duyurmuşlardı. Lockheed Martin ve Roketsan ekibi SOM-J’yi hem F-35’in iç istasyonlarındahem de bazı savaş uçaklarının dış istasyonlarında akıllı silahlar için kullanılmak üzere birlikte geliştirip üretecekler. Anlaşma kapsamında firmalar nihai ürün geliştirme, entegrasyon ve test desteği konularında iş birliği yapacak ve kalifikasyon süreci 2018 yılının başlarında gerçekleştirilecek.

http://www.roketsan.com.tr/

Lockheed Martin ve Roketsan, F-35 için SOM-J füzesi geliştirmeye devam ediyor için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X