• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 19, 2018 PAZARTESİ
 

Yerli tek kartta mini bilgisayar POYRAZ

14 Ağu
2016
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

bilims-poraz

Yerli Tek Kartta Mini Bilgisayar, POYRAZ, için ön talepler alınıyor. POYRAZ, ARM tabanlı yüksek kapasiteli işlemciye, dahili flash hafızaya, yüksek bellek değerine, 1080p HDMI çıkışa ve çok düşük enerji tüketimine sahip kredi kartı boyutlarında bir mini bilgisayardır. Yerli Tek Kartta Mini Bilgisayar, POYRAZ, gömülü sistemler konusunda teorik ve pratik uzmanlığı olan Bilims’in araştırma, geliştirme ve testlerden geçmiş son ürünüdür.

TÜBİTAK tarafından geliştirilen milli Linux dağıtımı PARDUS için hazır olan POYRAZ, Android ve diğer Linux dağıtımlarını da destekliyor. Tüm sürümleri için Türkçe desteği olacak POYRAZ’ın mühendislik problemlerini çözebilen çok düşük enerji tüketen bir sunucu kümesinden, ofis bilgisayarına kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunmakta.

Mikroişlemci, bellek, giriş/çıkış bağlantıları ve benzer yetenekleri tek bir elektronik devre üzerinde barındıran bilgisayarlara mini bilgisayar denmektedir. Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ’ın ilk versiyonu 4 çekirdekli işlemci, 1 GB DDR3 RAM ve 8 GB NAND hafızadan oluşmaktadır. Ayrıca 1080p@30fps HDMI görüntü çıkışı, 10/100 ethernet, 2xUSB, LVDS, GPIO, MIPI, IR alıcı gibi birçok proje için kullanışlı giriş ve çıkışlara sahiptir.

https://bilims.com

Yerli tek kartta mini bilgisayar POYRAZ için yorumlar

Avatar

Mustafa

Ağustos 15, 2016, 08:08

http://poyraz.io/ adresinden ön talep toplanıyor. Bu sayede ilk seri üretim rakamı için de bir fikir oluşturacak. Böylelikle de fiyat belirlenecek.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

Onur K.

Ağustos 15, 2016, 09:08

zaten bu işi hali hazırda yapan ardunio, bananpi, rasbbery pi vs, bir çok mini cihaz var üzerlerindede bir çok modul takılabilir halde gpio pinleri mevcut, cihazlarıda inceledim, pek mantıklı bir iş değil, maddi gelir elde edilmek için kurcalanan bir iş, yazılım kısmını eleştirmiyorum…

gördüğüm kadarıylada cpu gpu memory modulu monteleli yurt dişi üretim 3×3 cm lik boardı kendi boardlarına lehimlemişler..

Yorumu oylayın: +1 2 -1 4

Avatar

Hamit

Eylül 2, 2016, 22:09

Linux Mint de mini pc üretiyor ama parçaları kendi üretmiyor. Buradaki amaçda bu sanırım, sonuçta derli toplu kullanıma hazır. Günlük kullanım için bunu bilgisayarcılara tanıtmak lazım.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

ali

Mart 30, 2017, 23:03

cihazın daha yeni tanıtım videosunu izledim ürün gayet başarılı görünüyo satışı varmı diye araştırdım ama bulamadım daha satışa çıkmamış sanırım eğer satışa sunulursa mutlaka alıp denemek istiyorum hem küçük hemde türk malı
EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X