Poyraz, yerli tek kartta mini bilgisayar

Yerli Tek Kartta Mini Bilgisayar, POYRAZ, için ön talepler alınıyor.

POYRAZ Tek Kartta Bilgisayar

Yerli Tek Kartta Mini Bilgisayar, POYRAZ, için ön talepler alınıyor. POYRAZ, ARM tabanlı yüksek kapasiteli işlemciye, dahili flash hafızaya, yüksek bellek değerine, 1080p HDMI çıkışa ve çok düşük enerji tüketimine sahip kredi kartı boyutlarında bir mini bilgisayardır.

Yerli Tek Kartta Mini Bilgisayar, POYRAZ, gömülü sistemler konusunda teorik ve pratik uzmanlığı olan Bilims’in araştırma, geliştirme ve testlerden geçmiş son ürünüdür.

TÜBİTAK tarafından geliştirilen milli Linux dağıtımı PARDUS için hazır olan POYRAZ, Android ve diğer Linux dağıtımlarını da destekliyor. Tüm sürümleri için Türkçe desteği olacak POYRAZ’ın mühendislik problemlerini çözebilen çok düşük enerji tüketen bir sunucu kümesinden, ofis bilgisayarına kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunmakta.

Mikroişlemci, bellek, giriş/çıkış bağlantıları ve benzer yetenekleri tek bir elektronik devre üzerinde barındıran bilgisayarlara mini bilgisayar denmektedir. Yerli Tek Kartta Bilgisayar, POYRAZ’ın ilk versiyonu 4 çekirdekli işlemci, 1 GB DDR3 RAM ve 8 GB NAND hafızadan oluşmaktadır. Ayrıca 1080p@30fps HDMI görüntü çıkışı, 10/100 ethernet, 2xUSB, LVDS, GPIO, MIPI, IR alıcı gibi birçok proje için kullanışlı giriş ve çıkışlara sahiptir.

https://bilims.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.