TUSAŞ ‘tan 80 milyon dolar değerinde ANKA-S ihracatı

Tunus Hava Kuvvetleri'ne 80 milyon dolar değerinde üç adet ANKA-S İHA ve yer istasyonu satışı onaylandı.

TUSAŞ ANKA S

TUSAŞ ve Tunus ile yapılan anlaşma kapsamında Tunus Hava Kuvvetleri’ne 80 milyon dolar değerinde üç adet ANKA-S İHA ve yer istasyonunun satışı onaylandı.

Türkiye, milli insansız hava araçları ile sınır ötesinde gerçekleştirdiği başarılı askeri operasyonlardan sonra milli insansız hava araçlarına dünyada ilgi ve talep artmaya başladı. Sosyal medyada yer alan bilgilere göre TUSAŞ ile Tunus arasında Tunus Hava Kuvvetleri için tedarik edilmek üzere üç adet ANKA-S İHA, yer istasyonları ve askeri personelin eğitimini de kapsayan 80 milyon dolar değerinde bir anlaşma yapıldığı bildirdi.

ANKA-S İHA Sistemi Nedir?

Uydu üzerinden ve Türk Silahlı Kuvvetleri Muhabere Sistemi (TAFICS) üzerinden mesafe bağımsız kontrol yeteneği ile geliştirilen ANKA-S sisteminde, otonomi özellikleri arttırılmıştır, yeni nesil milli yüksek çözünürlüklü (HD) gece ve gündüz kamerası ve telsiz rölesi faydalı yükleri ile görev kabiliyeti üst seviyeye çıkarılmıştır. Uydudan kontrol yeteneği ile görev menzili binlerce kilometreye ulaşmış olan ANKA-S İHA sistemi ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerine stratejik anlamda önemli bir katma değer ve yetenek sağlanmıştır.

https://www.tusas.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.