TUSAŞ’tan İki Önemli Gelişme: Anka 3’ün İlk Fotoğrafı Yayınlandı, Hürjet Taksi Testleri Tamamlandı

Anka 3 insansız savaş uçağının ilk fotoğrafı paylaşıldı ve Hürjet'in taksi testleri başarıyla tamamlandı.

Anka 3 ve Hürjet

TUSAŞ, Türk savunma sanayisinin önemli projelerinden Anka 3 insansız savaş uçağının ilk fotoğrafını paylaştı. Ayrıca, TUSAŞ tarafından geliştirilen Hürjet’in taksi testleri de başarıyla tamamlandı.

Anka 3, TUSAŞ tarafından geliştirilen bir insansız jet savaş uçağıdır, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmaya başlandığında güç unsuru olarak çarpan etkisi yaratacak. Uçağın ilk fotoğrafı, TUSAŞ’ın resmi Twitter hesabından paylaşıldı. Anka 3, yüksek irtifa keşif ve gözetleme görevleri, hava-yer desteği ve insansız hava aracı operasyonları gibi farklı amaçlar için kullanılabilecek.

Diğer yandan, Hürjet, TUSAŞ tarafından geliştirilen bir jet eğitim ve hafif savaş uçağıdır. Taksi testleri, uçağın test edilmesi ve hizmete hazır hale getirilmesi için önemli bir adım olarak görülüyor. Hürjet’in taksi testleri başarıyla tamamlandı ve şimdi test uçuşlarına geçiş yapılacak. Uçağın hizmete girmesiyle birlikte Türk Hava Kuvvetleri’nin operasyonel kabiliyeti artacak ve jet eğitim uçağı ihtiyaçları karşılanacak. Hürjet ayrıca gösteri uçuşlarında da kullanılabilecek yetenekte bir uçak olarak öne çıkıyor.

https://www.tusas.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.