• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 25, 2018 PAZAR
 

Yerli tank “Altay” tanıtıldı

15 Kas
2012
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (53 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,92)
Loading...

Milli Tank Altay

Koç Topluluğu şirketi Otokar’ın ana yükleniciliğinde tasarlanan ve geliştirilen Türkiye’nin ilk milli ana muharebe tankı ”Altay”ın ilk prototipleri, Otokar’ın Sakarya’daki fabrikasında düzenlenen törenle tanıtıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tören öncesinde Otokar tarafından üretilen muharebe araçlarını inceledi.

”Kaya” adlı muharebe aracına binen Erdoğan, burada yetkililerden aracın özelliklerine ilişkin bilgi aldı. Erdoğan’a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de eşlik etti.

Erdoğan konuşmasında, Türkiye’nin, Altay Projesi ile son derece yüksek teknolojileri bünyesinde barındıran ana muharebe tanklarını tasarlayıp üretebilen sınırlı sayıdaki ülkeler arasına girdiğini belirterek, “Ülkemizin prestijini artıracak olan bu proje, dünya savunma liginde üst basamaklara yükselme yönündeki hedefimize önemli katkılar sağlayacak” dedi.

http://kolayurl.com/9c5

Yerli tank “Altay” tanıtıldı için yorumlar

Avatar

mustafa gülden

Kasım 20, 2012, 11:11

umarım birgün kendi savaş uçağımızıda yapabiliriz

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 9 -1 0

Avatar

mete soydan

Kasım 24, 2012, 07:11

maşşallah ne güzel fakat arap baharında kibyanın tanklarını batılı güçler çok rahat havadan vurddular uçaklarla çok rahat vurdular buna karşı bu tanklar 20 20 lerde ne yapa bilir zıhları gelişmişmi
diye sorararım

Yorumu oylayın: +1 3 -1 2

Avatar

semih

Kasım 26, 2012, 16:11

bence hemen TF-2000 ve balistik füze ihtiyacımız var

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 6 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X