• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 25, 2018 PAZAR
 

İlk Milli Gözlem Uydumuz GÖKTÜRK-2 Fırlatmaya Hazır…

12 Kas
2012
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (44 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,98)
Loading...

Göktürk Milli Gözlem Uydusu

Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK Başkanlığı ve TÜBİTAK UZAY ‘€“ TUSAŞ İş Ortaklığı arasında 13 Nisan 2007 tarihinde imzalanan ve 1 Mayıs 2007 tarihinde yürürlüğe giren 2,5 m Çözünürlüklü Görüntüleme Amaçlı Bilimsel Araştırma ve Teknoloji Uydusu Geliştirme Projesi (GÖKTÜRK-2) Destekleme Sözleşmesi kapsamında üretilen Göktürk-2 Uydusu’nun Fırlatma Öncesi Uğurlama Töreni 06 Kasım 2012 tarihinde aralarında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr.Yücel Altunbaşak ile birçok sivil ve askeri yetkilinin katılımıyla TUSAŞ tesislerinde gerçekleştirildi.

Dünyada uygulanan uydu geliştirme ilkelerine uygun olarak, TÜBİTAK UZAY ‘€“ TUSAŞ İş Ortaklığı tarafından TUSAŞ tesislerinde Yapısal Yeterlilik Modeli, Yeterlilik Modeli ve Uçuş Modeli olmak üzere üç uydu üretilmiş olup, üç uydunun da entegrasyon ve test aşamaları tamamlanmıştır.

https://www.tai.com.tr

İlk Milli Gözlem Uydumuz GÖKTÜRK-2 Fırlatmaya Hazır… için yorumlar

Avatar

lider

Kasım 13, 2012, 20:11

helal olsun bura neden o hukumet kaesitlari bi yazi yazmiyor acaba

Yorumu oylayın: +1 1 -1 1

Avatar

takarut

Aralık 18, 2012, 23:12

Yazmazlar tabii.Üniversitelerin ve oradaki bilimadamlarının siyaset peşinde koşmak ve siyaset üretmek yerine asıl görevleri olan bilim ve teknoloji üretmeye odaklanmasıyla Türkiyenin neler yapabileceğini bunlar anlamakta güçlük çekiyor.Zira bunlar bilimadamlarının siyaset peşinde koşmasını ve hiç birşey yapmamasını istiyor.Cumhuriyetin ilk yıllarında uçak fabrikalarınıda kapatan bu zihniyettir zaten

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

BÜLENT

Ocak 19, 2013, 12:01

bence ülkemiz gelişmeye başladı aslında bunu ATATÜRK daha öncede sözlerinde belirtmiş yerli mal ile ilgili sözlerini

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X