Alternatif Enerjili Araç Yarışları Başladı

yuzde100yerli.com kapak resmi

tubitak-alternatif-enerjili-arac-yarislari-2

TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları bu yıl Hidromobil ve Elektromobil kategorilerinde gerçekleştiriliyor. Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde yapılacak yarışlar, 9 Ağustos günü sona erecek.

Farklı kategorilerde düzenlenen yarış organizasyonları ile alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılmasını ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesini, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmelerini, deneyim kazanmalarını ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılmasını amaçlanıyor.

TÜBİTAK, 2014 yılı itibariyle 65 üniversitenin 500’ü aşkın güneş, hidrojen ve batarya elektrikli enerjili aracına destek verdi. 2015 yılında düzenlenecek olan yarışlara Elektromobil kategorisinde 58, Hidromobil kategorisinde ise 19 takım başvuruda bulundu. Bu takımlardan gerekli teknik şartları sağlayanlar bu hafta Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde yarışacaklar.

http://www.tubitak.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.