ASPİLSAN Enerji, askeri ve sivil havacılıkta kullanılacak bataryalar üretiyor

ASPİLSAN Enerji, sivil havacılıkta da kullanılacak bataryalar geliştirdiğini duyurdu.

Aspilsan Enerji Üretim Tesisi

ASPİLSAN Enerji, savunma sanayisi platformlarının yanı sıra sivil havacılıkta da kullanılacak bataryalar geliştirdiğini duyurdu.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Turan Özdemir, ürettikleri bataryaların farklı kimyaları ve fiziksel durumlara uyum sağladığını belirtti.

Özdemir, ASPİLSAN Enerji’nin uçtan uca bir kabiliyete sahip olduğunu, malzemeyi toz olarak alıp batarya haline getirdiklerini söyledi. Şirketin, KAAN Milli Muharip Uçağı, Gökbey Helikopteri, Hürjet ve Hürkuş gibi yerli projelerde yer aldığını ifade etti.

Özdemir, ayrıca sivil havacılıkta da batarya ürettiklerini, EASA Sivil Havacılık Sertifikasyonu’na sahip olduklarını ve THY’nin envanterindeki araçlara batarya takılması için çalıştıklarını kaydetti. ASPİLSAN Enerji’nin, 6 farklı lityum iyon kimyasında pil üretme yeteneğine sahip olduğunu da vurguladı.

https://www.aspilsan.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.