Aspilsan taşınabilir şarj cihazını (BL2 Powerbank) satışa çıkardı

Aspilsan Enerji, Yerli Silindirik Pil Hücreleriyle Üretilen Türkiye'nin İlk Taşınabilir Şarj Cihazını (BL2 Powerbank) Satışa Çıkardı

ASPİLSAN - Powerbank - Taınabilir Şarj Cihazı

Aspilsan Enerji yerli silindirik pil hücrelerinin kullanıldığı Türkiye’nin ilk yerli taşınabilir şarj cihazını (BL2 Powerbank) satışa çıkardı.

BL2 Powerbank, Aspilsan Enerji’nin INR18650-A28 silindirik pil hücrelerinden 2 adet kullanılarak üretilmiştir. Bu pil hücreleri, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak tescillenmiş milli teknoloji ürünleridir. Her bir pilin kapasitesi 2950 mAh ve voltajı 3.68V’dir, bu da Powebank’ın 5900mAh gücünde yüksek performansa sahip olmasını sağlıyor. BL2 Powerbank üzerinde 1 adet USB-A ve 1 adet USB-C konnektör bulunmaktadır. Aspilsan taşınabilir şarj cihazı USB-C üzerinden şarj edilirlen USB-A arayüzü şarj çıkışı olarak kullanılabilmektedir. Yine taşınabilir şarj cihazı üzerinde yer alan led aydınlatmalar sayesinde, Powerban’ın ne kadar enerjiye sahip olduğu görülebilmektedir.

BL2 Powerbank’in en dikkat çekici özelliklerinden biri, kullanılan silindirik pil hücrelerinin değiştirilebilir olmasıdır. Bu özellik, kullanıcıların pil ömrünü uzatmasına ve daha uzun süreli şarj imkanı elde etmesine olanak tanır. Aynı zamanda, hücrelerin değiştirilebilir olması, çevresel sürdürülebilirlik açısından da önemli bir avantaj sağlar. Aspilsan taşınabilir şarj aleti (Powerbank) haberi yaptığımız tarih itibariyle 399TL fiyat etiketiyle satılmaktadır.

https://www.aspilsan.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.