Avrupalı BMC yollarda!

BMC, alçak tabanlı Procity kent içi toplu taşıma otobüsünü ilk kez İETT aracılığıyla İstanbulluların hizmetine sundu.

BMC Procity 12 m

BMC, Avrupa Birliği normlarına uygun kent içi toplu taşıma amaçlı ürettiği alçak tabanlı Procity kent içi toplu taşıma otobüsünü ilk kez İETT aracılığıyla İstanbulluların hizmetine sundu.

İETT Anadolu Garajı’na teslim edilerek Kadıköy Cevizlibağ arasında deneme seferlerine başlayan otobüs, daha ilk seferinde yolcuların yoğun ilgisini çekmeyi başardı. BMC tarafından ileri teknoloji kullanılarak üretilen Procity, isteğe bağlı Euro 2-3 turbo inter-cooler güçlü motor ve ABS/ASR sistemlerle donatılmış. Ayarlanabilir sürücü koltuğuyla yol hakimiyetini arttırarak emniyetli sürüş imkanı sağlıyor.

Aynı zamanda alçak şasi, basamaksız tabanlı olması yanında, yana yatma özelliği ile kolay inip binme imkanı da sunuyor. Otomatik şanzımanlı olan otobüs, digital hat göstergesi, geniş iç hacmiyle çevre seyir imkanı da sağlıyor. Procity, sürücüsü dışında 34 oturan, 61 ayakta yolcu kapasitesine haiz. Ayrıca engelli yolcu alma rampası da var. Deneme amaçlı hizmete sunulan otobüsle ilgili görüşlerini aldığımız yolcular, ağız birliği etmişcesine: “İç donanımında koltukları gerçekten de çok rahat ettiriyor. Ayrıca koltukların kumaşları çok kaliteli. Bunu ilk bakışta hemen anlıyoruz. Doğrusu yerli bir üretici firmanın bu denli rahat ve tamamen yolculara dönük üretim yapmasından iftihar ettik. Yıllardır alıştığımız sertliğe nazire rahat ve keyfli yolculuk için tasarlandığı hemen anlaşılıyor” görüşünde birlişiyor. BMC yetkilileri hizmete sokulan otobüsün halktan ilgi görmesinden memnun

http://www.bmc.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.