• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 22, 2018 PERŞEMBE
 

Denizlerimizi Milli Gemilerimiz Koruyacak (MİLGEM)

22 Ara
2007
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (27 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,74)
Loading...

Türk Deniz Kuvvetlerinin 12 adet korvet gemisi inşasını öngördüğü “MİLGEM” projesinde, projenin ismi olan “MİLGEM” (Milli Gemi), projenin hedefini özetlemekte olup, projede milli kaynakların azami oranda kullanılacağını ifade etmektedir.

Bu kapsamda; gemi üzerine konacak sistemlerin yurtdışı üreticilerinin Türkiye’ye bilgi transferi ve gemi sistemlerinin büyük ölçüde milli imkanlarla imali, projenin ana hedefi olup MİLGEM Projesindeki Milli Katkı payının %80 civarında olacağı beklenmektedir.

Deniz Kuvvetlerinin önceki gemi inşa projeleri ile elde edilen tecrübelerinin gözden geçirilmesi sonucunda, Deniz Kuvvetlerinin gemi inşa tecrübe ve kapasitesinin Türkiye’deki özel sektör tersaneleri, üniversite ve milli sanayi imkanları ile birleştirilmesi ile bir açık deniz karakol gemisi boyut ve karmaşıklığında bir gemi inşa projesinin gerçekleştirilebileceği sonucuna varılmıştır. Böylece, birinci geminin dizayn ve inşasının İstanbul Tersanesi Komutanlığında tamamlanmasına karar verilmiştir. Diğer gemilerin inşasına ise imkan/kabiliyetlerine bağlı olarak yerli özel sektör tersanelerinde devam edilecektir.

TCG HEYBELİADA ismi verilen birinci MİLGEM Korvetinin dizaynına İstanbul Tersanesi Komutanlığında oluşturulan MİLGEM Proje Ofisi tarafından 12 Mart 2004 tarihinde başlanmıştır. Geminin Ön Dizaynı Kasım 2004’te tamamlanmış olup halihazırda proje çalışmalarına devam edilmektedir. TCG HEYBELİADA’nın 2011 yılında hizmete girmesi hedeflenmektedir.

http://www.ssm.gov.tr/

Denizlerimizi Milli Gemilerimiz Koruyacak (MİLGEM) için yorumlar

Avatar

adler

Ocak 2, 2008, 17:01

eğer bu ülke medeniyetin en üstüne çıkacaksa bigün bu silh sanayinden geçicektir

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Avatar

Teknoloji Haberleri

Ocak 5, 2008, 12:01

Teşekkürler

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

harun azizoglu

Ocak 31, 2008, 20:01

turk mujendıslerını gercekten tebrık ederım allahın ıznıyle herseyımızı kendımız uretme kapasıtesıne geldık ve daha guzel projelere imza atacagımıza inaniyorum elazig karakocan

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Avatar

hikmet özgür

Mart 4, 2008, 14:03

Darısı (inşalalh biz görürüz..) 3 tarafı denizle çevrili ülkemize 1 tane uçak gemisi ‘de yapmak vesile olur…
selamlar..

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Avatar

OSMAN

Nisan 2, 2008, 22:04

milgem süper proje…çorbada bizimde tuzumuz bulunsun..eyyy vatandaş MİLGEM projesinin alternatörlerini ben topluyorum… balıkesirden kucak dolusu selemlaar..

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Avatar

ibrahim ünlü

Mayısıs 21, 2008, 22:05

uygulanırsa süper proje.projenin görüşülmesi bile büyük ve sevindirici bir gelişme.ne diyelim Allah yardımcımız olsun,tamamına erdirsin.

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Avatar

bahattin

Mayısıs 25, 2008, 20:05

bunları duydukca grur duyuyorum unutmayalımki türkün türkden başka dostu yoktur dosta güven düşmana korku veriyor emanetimizi eniyi şakilde korumalıyız

Yorumu oylayın: +1 2 -1 1

Avatar

Azmi Yalçın

Mayısıs 26, 2008, 23:05

Dünyada gemicilik sektöründe 8 sıralardaymısız.Bu büyük bi güç,yani teknolojimiz var.Bu gun bu yarın daha büyük projeleri yapabilecegimiz belli.Şimdi birileri bişeyler uyduruyor:Tersanelerde can güvenligi yokmuş vs…bizim haber kanallarda bas bas bagırıyorlar.Bu millet artık okadar saf degil.Hiç bi zamanda olmadı.Sadece Devletim ne yaparsa dogru yapar dedi.Satmayın bu milleti.Satın alamsınlar sizi.Türklügün ne oldugunu bilsek şu anki vaziyetimizden utanır başımızı öne eyerdik.Muhtaç oldugun kudret kalbindeki iman,damarlarındaki asil kanda mevcuttur

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Avatar

baris aslan

Mayısıs 31, 2008, 15:05

evet arkdaşlar türkiye hızlı bir şekilde gelişiyor
türkler hızlı bir şekilde %100 yerli bişiler üretmeye çalışıyor.keşke america gibi bir milli savaş uçağımız olsa
ozaman kimse bisi durduramaz hale gelir
bide uçak gemisi istiyoruz %100 yerli yapım…
saygılar

Yorumu oylayın: +1 2 -1 2

Avatar

mehmet

Ağustos 15, 2009, 17:08

dusmana korku vermek ıcın boyle daha cok yerlı yapımı sılaha ıhtıyacımız var ama sadece bunlar yetmez nukluer sılahımızda olmalıkı ozman dunyada hıc bır yabancı guc turkıyeye kafa tutmaya cesaret etmesin

Yorumu oylayın: +1 2 -1 2

Avatar

SEDAT SAHİLLİOОLU

Nisan 4, 2010, 17:04

Silah sanayisinin gelişmesi, içerisinde metalurjiden elektroniğe, optikten kimya endüstrisine kadar yüzlerce alanda bilgi birikimi, yetişmiş elemen ve istihdam sağlamasının yanısıra, yurtdışına bağımlılıktan da kurtaran stratejik bir sektör olduğundan, bu yönde atılan her adım düşünülenin aksine çöpe atılmış para değildir. Yüksek teknoloji kullanımını ve geliştirilmesini öğrenmenin en etkili yoludur.Teflon tavanın bile uzay çalışmaları sırasında icat edildiği düşünülürse bu konunun önemi daha da iyi anlaşılır.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Avatar

suat

Mayısıs 12, 2011, 19:05

o zaman milgemdi o zamanlar tabi e şimdiki adı heybeli ada inanmıyordum ozamanları ama oldu inşallah hızlanırız daha ileriye

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X