• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

Türk Pilotları Baktığı Yeri Vuracak

6 Oca
2008
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (28 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,71)
Loading...

ASELSAN ilk olarak ATAK helikopteri projesinde kullanılacak olan AVCI kask projesi için çalışmalara başladı. AVCI sistemi, pilotun başının bulunduğu noktayı bir Kafa Takip birimi ile sürekli izleyerek helikoptere göre hassas konumlandırmasını yapacak ve bu konum bilgisini, tüm sensör ve silah sistemlerinin pilotun baktığı hedefe otomatik yönlendirilmesini sağlamak için kullanacak.

Silah sisteminin yönlendirilmesini ise yine ASELSAN tarafından ATAK projesi için tasarlanan ve helikopterdeki tüm aviyonik ve silah sistemlerini yöneten Görev Bilgisayarı ile birlikte çalışarak gerçekleştirecek. Bu sayede pilotlarımız bakışları ile takip ettikleri hedefi yüksek doğrulukta vurma kabiliyetine sahip olacak.

AVCI kask sistemi tamamlanıp imalatına geçildikten sonra tüm hava araçlarına kolayca entegre edilebilecek.

http://www.aselsan.com.tr/

Türk Pilotları Baktığı Yeri Vuracak için yorumlar

Avatar

engin

Ocak 31, 2008, 09:01

mükemmel bir şey tam da pilotlarımızın ihtiyacı olan bir şey başarılarınızın devamını dilerim

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 11 -1 0

Avatar

ahmet

Temmuz 24, 2008, 23:07

Bu yorum ziyaretçiler tarafından beğenilmedi. Yorumu görmek için tıklayınız..

(Beğenilmedi) Yorumu Oylayın: +1 3 -1 15

Avatar

arsenhica

Ocak 19, 2009, 00:01

zararın neresinden dönersen kardır

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 12 -1 0

Avatar

Recep

Şubat 16, 2009, 21:02

Gec kalınmıs olsa dahi tebriklerr bence cook buuyük bir adım kask da yetmezz biran önce atak projesi kapsamındakı helıkopterlerımızin gökyüzümüzü süslemesi lazım diye düşünüyorum gelişmişliğin bilgi vb. değerlerle ölçüldüğü dünyada yerimizi en kısa zamanda almamız sartt diye düşünüyorum

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 10 -1 1

Avatar

cengizhan

Mayısıs 31, 2009, 11:05

pffff, arkadaşım bu sistem amerika da çoktan beridir var ama bi araştır bakalım, bu sistem bizde olmasada hava kuvvetlerinde 1. olan kim? bu sistem amerikada var ama ne fayda bi işe yaramaz.

Yorumu oylayın: +1 2 -1 7

Avatar

Ali özsoy

Ağustos 18, 2012, 05:08

ahmet

Temmuz 24, 2008, 23:07

Bu sistem ABD’de çoktan beridir var.

Yorumu Oylayın: 3 9

Kardeş ABD olduğu doğruda naısl bir şey olduğunu biliyormusun o kaska takılan normal bir lazer helikopterlerdeki makinalı top pilotun kaskının üzerinden ışın yayan kızıl ötesi ışığı takip ediyor çok başarılı bir sistem değil ayarı çabuk bozuluyor sıfırlama yapması içinde yere inmesi gerekiyor bu kaskta bahsedilen tüm silah sistemine yön verme emin ol kolay bir iş değil çünkü AH-1w süper cobra daki avionik sistemi biliyorum askerde işim gücün helikopterdi helikopter pisti görevlisi idim bu kask ona en az 5 kat daha iyi emin ol

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Avatar

Abdullah ER

Eylül 21, 2015, 02:09

Ali Bey arkadaş amerikan hayranı olunca anlatmak zor. Bu sistemlerin ne derece zorluk, fedakarlık ve parayla yapıldığı aşikar. Durmak yok yola devam daha iyiye….

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X