Designnobis’e International Design Awards’tan (IDA) yeni ödüller

Designnobis ekibi, International Design Awards'ta bu yıl 7 ödül birden kazandı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde düzenlenen ‘International Design Awards’ yarışmasının 2014-2015 yılı sonuçları açıklandı. ODTÜ Öğretim Üyesi Dr. Hakan Gürsu ve Designnobis ekibi, “Tasarım Oscarları” olarak anılan etkinlikte bu yıl 7 ödül birden kazandı.

ODTÜ Teknokent’te yer alan endüstriyel tasarım ve inovasyon merkezinde geliştirdiği ürünlerle dünyanın çeşitli yarışmalarında onurlandırılan ekip, bu yıl gösterdiği performans sonucunda “Ödüllü Şirketler” sıralamasında ilk 5’e yükseldi.

Ödüle layık görülen tasarımlar arasında öne çıkan “Solar Taxi” elektrikli araç, güneş panelleri ile temiz enerjisiyle çalışıyor ve şehir merkezlerinde turistik amaçlı kullanımı hedefliyor. Ulaşım kategorisinde iki ödülün birden sahibi olan tasarım alternatif enerjiyle çalışan geleceğin ulaşım aracı olarak nitelendiriliyor.

http://www.designnobis.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.