• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 24, 2018 CUMARTESİ
 

Formula-G araçları yarış pistinde

25 Tem
2007
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (16 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,31)
Loading...

TÜBİTAK tarafından organize edilen Güneş Arabaları Yarışı’na (Formula-G) katılacak ekipler sıralama turu ve serbest antrenman için Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde piste çıktı.

Bilim ve Teknik Dergisi’nin üçüncüsünü düzenlediği Formula-G’ye katılan araçların pilotları Ankara Otomobil Sporları Kulübü Merkezi Başkanı Meriç Demiralp’tan yarışla ilgili brifing aldı. Pilotlar, brifingin ardından yarı final ve finaldeki sıra numaralarını belirlemek için güneş enerjisiyle çalışan araçları ile AKM’deki pistte 10 dakika süren sıralama turuna çıktı. Hidromobil yarışlarına katılacak ekipler ise yarınki antrenmanlarının ardından sıralama turuna katılacak.

Bu yılki yarışlara 32 üniversiteyi temsil eden 39 takım kendilerinin tasarlayıp geliştirdikleri 40’ın üzerinde güneş arabası ile 15 üniversiteden 20 takımın yine kendi tasarımları olan hidrojen enerjisi ile çalışan 20 araba katılacak. Yarışlara katılacak kadın pilotların sayısındaki artış ise dikkat çekti. Kayıtları ile idari ve teknik kontrollerini dün yaptıran Formula-G ve Hidromobil yarışlarına katılacak araçlar, bugün de 10 dakika süren sıralama turlarına katıldı.

Yarın her iki kategorideki araçlar da pistte serbest antrenmanlarına devam edecek. Hidromobil’e katılacak araçlar yarın 15.00-17.00 saatleri arasında sıralama turlarına katılacak. 27 Temmuz günü yapılacak olan Formula-G yarı finali, saat 11.30’da başlayacak ve iki seans halinde gerçekleştirilecek. Hidromobil yarı finali ise 15.30’da başlayacak ve 17.45’e kadar sürecek. 28 Temmuz günü yarı finalde elenen 25 Hidromobil aracı saat 11.00’de 1.5 saat sürecek Hidromobil Anok Kupası için yarışacak.

Aynı gün yarı finalde elenen 12 Formula-G aracı ise saat 14.00’te yine 1.5 saat sürecek Formula-G Anok Kupası için piste çıkacak. Her iki kategorideki yarışların finalleri ise 29 Temmuz’da yapılacak.

http://www.cnnturk.com.tr/YASAM/OTOMOBIL/haber_detay.asp?PID=224&haberID=379786

Formula-G araçları yarış pistinde için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X