Greyder

Kavsan erkekler, bayanlar ve çocuklar için şık casual, tracking, spor ayakkabılar ve botlar üretmektedir.

GREYDER Logo

Greyder yolculuğu, 1940’ta Kavsan’ın kurucusu Hacı İsmail Kavlu’nun mesleğine bir ayakkabıcı çırağı olarak ilk adımı atmasıyla başlamıştır.

Markalaşma süreçlerine çok eski yıllarda başlayan KAVSAN 1987’de Çapula markasını duyurdu. Çapula başlangıçta Kavsan’ın ürettiği deri ayakkabıların markasıydı. Bu yeni marka o kadar büyük popülarite kazandı ki şirket resmi adından çok bu isimle anılmaya başlandı. 1994 yılında yaşanan krizin etkisiyle yaşanan bunalımlı dönemde Kavsan çözümü yeni bir marka olan ve ağır botları temsil eden “Greyder” ile yola devam etmekte buldu.

Kavsan halen yılda 750 bin üretim kapasitesine sahiptir. Kavsan ürünlerinin %20’den fazlası ihraç edilmekte. Fabrikası Kuzey Anadolu Bölgesi’nde Çorum-İskilip’te 10.000 metrekarelik kapalı bir alanda olup İstanbul’da merkez ofisi bulunmaktadır. Kavsan erkekler, bayanlar ve çocuklar için şık casual, tracking, spor ayakkabılar ve botlar üretmektedir. Hedeflenen üretim kapasitesi günde 5.000 çift üzerindedir.

http://www.greyder.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.