• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

Yüz tanımada yeni yöntem ile kameralardan kimse kaçamıyor

22 Ara
2014
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

tubitak-yeni-yuz-tanima-yontemi

TÜBİTAK ARDEB’in desteklediği proje ile Prof. Dr. Muhittin Gökmen, yüz tanımada önemli bir sistem geliştirdi. Geliştirilen kamera sistemi, suçluyu bulma konusunda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli İstihbarat Teşkilatı ile Jandarma Genel Komutanlığı’na ciddi katkı sağlayacak.

Türk bilim insanları yüz tanıma teknolojisinde önemli bir çalışmaya imza attı. Geliştirilen yazılım sayesinde kameralarla kişileri anında tanımak mümkün hale geldi. Bunun için gerekli olan tek şey kişiye ait bir fotoğraf. Sistem kılık değiştirse bile aranan kişiyi tanıyabiliyor.

Projeyi, Türkiye’de yüz tanıma konusunda çalışmalar yapan akademisyenlerden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Gökmen geliştirdi. Geliştirilen yüz tanıma yöntemi ile ışık ve poz değişimleri olmasına rağmen kişilerin yüksek bir başarımla tanınması sağlanıyor.

http://www.tubitak.gov.tr

Yüz tanımada yeni yöntem ile kameralardan kimse kaçamıyor için yorumlar

Avatar

web tasarımı

Aralık 24, 2014, 10:12

Böyle çalışmaların yapılması ve geliştirilmesi lazım ülke olarak buna ihtiyacımız var.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X