Hava Hava Füzesi GÖKDOĞAN ‘dan görüş ötesi hedefe tam isabet

Milli Görüş Ötesi Hava Hava Füzesi GÖKDOĞAN ile hedefe başarıyla atış gerçekleştirildi.

Göktuğ projesi ile başlayan Milli Hava Hava füzesi geliştirme çalışmalarında GÖKDOĞAN füzesiyle görüş ötesi hedefe başarıyla atış gerçekleştirildi.

Tübitak Sage tarafından başlatılan Milli Hava Hava füzesi geliştirme çalışmalarında GÖKDOĞAN füzesiyle görüş ötesi hedefe başarıyla angajman uygulanarak son aşama tamamlandı. Gerçekleştirilen bu test atışıyla beraber Türkiye, görüş ötesi hedefleri vurabilen Hava Hava füzesi üretebilen sayılı ülkelerden biri haline geldi.

Milli Hava Hava füzelerinin (GÖKDOĞAN, BOZDOĞAN) ilk kez duyrulduğu IDEF 17 ‘den günümüze geçen 5 yıl gibi kısa sürede Türkiye, Hava Hava füzeleri geliştirme konusunda büyük kazanımlar elde etti. Hem görüş hattında yer alan hem de görüş ötesi hedeflere başarıyla gerçekleştirilen test atışları sonrası Türk Hava Kuvvetleri’nin bu alandaki dışa bağımlılığı bitirilmiş oldu.

Milli Muharip Uçağın Ana Silah Sistemlerinden Biri Olacak

Milli Hava Hava füzeleri Milli Muharip Uçağın gövde içinde ve dışında yer alabilen en önemli silah sistemlerinden biri olarak kullanılacak. Milli Murahip Uçak ile elde edilecek ihracat başarılarında ise Hava Hava Füzeleri Türkiye’nin ihracatta elini güçlendirecek silah sistemleri olarak yer alacak.

Hava Hava Füzelerinden Elde Edilen Teknolojik Kazanımlar Hava Savunma Füzelerinde de Kullanılacak

Füze teknolojilerinin en uç noktası olarak görülen Hava Hava füzelerinden elde edilen teknolojik kazanımlar (sensör, motor teknolojileri, yazılım) Türkiye’nin ileri teknoloji Hava Savunma füzeleri geliştirmesinde de büyük katkı sağlayacağı şüphesiz.

https://www.tubitak.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.