Sınıfının en iyi portatif hava savunma füzesi Türk askerinin kullanımında

SUNGUR hava savunma füzesinin tek er tarafından omuzdan ateşlenebilen versiyonu Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Roketsan tarafından alçak irtifa maaliyet etkin hava savunma ihtiyaçlarının karşılanması için başlatılan proje sonucunda üretilen SUNGUR hava savunma füzesinin tek er tarafından omuzdan ateşlenebilen versiyonu Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Türk savunma sanayisi firmaları yapılamaz deneni yapmaya devam ediyor ve duyurdukları teknolojik yeni sistemler ile dünyanın ilgisini çekiyor. Füze teknolojilerinin son noktası denebilecek teknolojik donanıma sahip olan hava savunma füzeleri konusunda Türkiye emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’nin hava savunma şemsiyesini oluşturmak adına alt katmanda asimetrik savunma oluşturmak için geliştirilen SUNGUR hava savunma füzesinin tek er tarafından omuzdan ateşlenen versiyonu geliştirildi.

Roketsan tarafından geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edilen sistem özellikleri ile sınıfının en iyi portatif hava savunma füzesi olarak öne çıkıyor. Geliştirilen hava savunma sistemi ile Türkiye dışarıdan almakta zorlandığı kritik bir teknolojiyi daha kendi imkanları ile üretebilir hale geldi.

Roketsan SUNGUR Hava Savunma Sistemi

Tek er tarafından omuzdan atılabilen ve ayrıca farklı platform entegrasyonlarına uyumlu şekilde tasarlanan SUNGUR Hava Savunma Sistemi, özellikleri ile de muadillerinin önüne geçiyor.

Sungur Hava Savunma Füzesi’nin Özellikleri;

  • 8 km menzili ile sınıfında en uzun menzil
  • Deniz seviyesinden 4 km irtifaya kadar önleme
  • Kızılötesi Görüntüleyici Arayıcı Başlık ile Atış Öncesi Kilitlenme
  • Yüksek İnfilaklı, Kısmi Delici Harp Başlığı ile Doğrudan Vuruş Etkinliği
  • Mininum Uçuş Süresi
  • Çoklu Platform Entegrasyonu
  • Duyarsız mühimmat

https://www.roketsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.