• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 26, 2018 PAZARTESİ
 

İlk uydumuz “Göktürk” 2012’de uzayda

6 Eki
2010
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (37 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,97)
Loading...

Uydu

Başbakan Erdoğan, Türk mühendislerin yaptığı ilk istihbarat uydusunun 2012’de uzaya fırlatılacağı müjdesini verdi.

Türkiye’nin tamamen milli tank, insansız hava aracı ve helikopterlerin üretimine başladığını belirten Erdoğan, ”Çok önemli bir müjdeyi veriyorum; ‘Göktürk’ adını verdiğimiz, Türk mühendislerince yapılan istihbarat uydumuzun çalışmaları devam ediyor. İnşallah 2012’de uzaya fırlatıyoruz’€ dedi.

http://kolayurl.com/3m5

İlk uydumuz “Göktürk” 2012’de uzayda için yorumlar

Avatar

M.Mert

Ekim 12, 2010, 10:10

Türk milleti olarak kendi teknojimizi üretmek zorundayız Ak parti döneminde 70 yılda yapılmayan yapıldı çok büyük başarılara imza atıldı demekki oluyormuş.Haturlıyorumda 1990yılından beri hep Helikopter,tank ihalesi yapılacaktı ama aradan 15 yıl gecti yapıldı.Ben bunu Hükümetin verdiği istikrara ve öneme bağlıyorum.Bizzat Başbakanımızın gayretli çalışmaları ülkemizi çok daha ileri götüreceyine inanıyorum.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 45 -1 28

Avatar

isimsiz türk evladı

Ekim 24, 2010, 22:10

Bu yorum ziyaretçiler tarafından beğenilmedi. Yorumu görmek için tıklayınız..

(Beğenilmedi) Yorumu Oylayın: +1 31 -1 42

Avatar

mete

Kasım 2, 2010, 21:11

m mert kardeş buyapılan askeri agır sılah ve uydu ve füzelerin ak partiyle ilgisi yok temelleri ak parti yokkende vardı

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 36 -1 29

Avatar

armağan

Kasım 13, 2010, 21:11

Arkadaşlar hepimizin ülkesi hakkında yönetenleri hakkında fikri vardır, iyi veya kötüdür! saygı duyarım, insan olduğu sürece yer içer muhabbet ederim. lakin toplum olarak yiğidin hakkını yiğide vermemeye ben ve benim gibiler yapar eder siz bişe yapamazsınız deme gibi karşı düşünceyi, siyaseti küçümseme aşağılamaya çalışma gibi bir gayret içersindeyiz. Ben ilk defa israilin aleni bir şekilde mit müstaşarımızı beğenmediği değişitirin demeye çalıştığı bir zaman görmedim yiğit bulut yazmış güzel de yazmış ne iş arkadaş ilk defa israilin adamı mitin başında değil galiba böyle zırladıklarına göre demekki ilk ler bu adamlar zamanında meydana geliyor milli gemi tank heli insansız uçak krizsiz bir ekonomi yükselmeyen dolar güçlenen dış siyaset ekonomi el insaf adamlar olabildiğince bence bu millete hizmet ediyorlar ve ellerinden gelse bıraksalar daha fazlasınıda yapacaklar diye düşünüyorum

Yorumu Oylayın: +1 31 -1 28

Avatar

MUSTAFA

Aralık 22, 2010, 20:12

arkadaslar Öncelikle herkese selam, Ü»lke olarak cok gerilerde kaldik, askeri agir saldiri ihtiyaclarini hep dis Ü»lkelerden karsiladik , ve hepimiz bu dis ulkelerin kimler oldugunu biliyoruz, is sadece almayla bitmedi + yedek parcalari onlardan aldik + bakimini onlara yaptirdik yani sizin anlayacaginiz bu devletin paralari o Ü»lkelere akti .
Ama yorumlari okuyunca olaya hala siyasi bakanlar var son sÜ´z olarak biz kendi icimizde birbirimizi yemeye devam edersek bir arpa boyu yol alamayiz, benim cifcimin benim fabrikacimin paralari akip gitmeye devam eder….. HERKESE SAYGILAR

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 39 -1 2

Avatar

Mustafa

Nisan 1, 2011, 12:04

Bu yapılanların AK Parti’den dolayı olmadığını iddia etmek tamamen at gözlükleriyle bakmak ya da inanmak istememek, çekememezlikten başka bir şey değildir. bizim üniversitelerimiz AK Partiden önce de vardı doğrudur. Fakat şurada bir yanlış var Bir ürün elde etmek için yıllarca biriktirmek mi gerekiyor :D Komik bir bahaneden başka bir şey değil bu. Siz üniversitede Yüksek Lisans Tezi, Doktora Tezi üretirken dahi bilgi birşey üretirsiniz.Bukadar komik bahanelerin arkasına saklanmayın. Çekememezlik yapmayın. Takdir etmeyi bilin.

Atatürk’ün emriyle kurulan Uçak fabrikası ihracata geçti. Kapatıldı!
İlk arabamızı ürettik, Hurdaya ayrıldı!
Daha önce bizim otomotiv mühendislerimiz bilgisayar makina mühendislerimiz yok muydu da ilk yerli tank, ilk yerli helikopter, ilk yerli savaş gemisii ilk yerli piyade tüfeğini yapmaya girişemediler ?

Bundan önceki hükümetlerin hep sırtı sıvazlandı, Siz yapmayın ne gerek var biz size ucuza veririz, siz pahalıya mÜ¢l edersiniz.. Hepsinde aman da aman Türkiyeyi düşünüyolar dedi yemi yuttu. Yıllarca halk da uyutuldu Devlette. Bu ülke bir kalem üretemedi kalem!

O yüzden kapayın çenenizi de İLK YERLİ! lafıyla gurur duyun çamur atmak yerine!

Yorumu Oylayın: +1 25 -1 23

Avatar

isimsiz

Mayısıs 28, 2011, 12:05

şimdi soruyorum olumsuz yorum yorum yapan kişilere peki bu projeler ak parti iktidarından önce vardı da neden hayata geçmedi neden yapılmadı… bir iş adamı çıktı ilk türk otosunun prototipini üretti adam adamı sahtekar diye içeri attılar. bu nasıl bir zihniyetti. peki o zamanda iktidarda ak parti mi vardı, onlar mı yaptı bu adamı içeri attılar elindeki imkamlatrı yok ettiler. onlar zamanında mı yazarkasalar başbakanlık binası önünde kırıldı.. onların zamanında mı anayasa kitabı suratlarına fırlatıldı… soruyorum bu projeler vardı da neden imkan oluşturulupta hayata geçmedi.. yoksa bunlar vatanlarına sahip çıkan insanlardıda akpliler mi vatan haini bu işe anlam vermek zor………

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 14 -1 3

Avatar

Dalan

Eylül 12, 2011, 16:09

Nuri Demirağ ve Uçak hikayesini okuyunca, eve Akparti iktidarı ile bugün bunlar yapılıyor diyeceksiniz. İnternetten aratmanızı ve kimlerin yolu tıkadığını bir görün.

Akparti hükümeti ile birlikte bunlar icraata geçti. Çünkü önü kapatılıyordu sürekli, artık açıldı açılacak.

Yorumu oylayın: +1 4 -1 1

Avatar

mehmet

Eylül 18, 2011, 08:09

İlk uydumuz Göktürk değil türksat

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

riza

Şubat 11, 2012, 04:02

benim anlamadigim hep bir kavga icindeyiz.Aslina bakarsaniz ben silahada karsiyim.Silah insan öldürme aracidir.Beynimize sahip cikip ahlakli bir toplum olusturmaliyiz.sokak görüpte tanimadigini bir insana selam verbiliyormusunuz.Ben göremiyorum önce insan olmayi ögrenelim insanca yasamayi,saygi ve segiyi sokakta sahit oluyorum terbiyesi konusmalar ,kavgalar.Diktigimiz apartmanlarda komsu ,komsuyu tanimiyor.Nasil bir toplum haline geldik biz hic düsündünüzmü ben hergün utaniyor ve utancimdan agliyorum. untmayinki bu silahlarida kullanacak ,savasida yapacak insan.bu ahlaksizlikar icin de o silahlari hefinde kendide bula bilirsin.ejdadimiz o yoksullukta, olanaksizliklarin icinde 1. dünya savasin dan galip cikmistir.unutmayin temiz toplum olursa yalandan dolandan uzak durursak bir birimizin hak ve hukukuna saygi duyarsak bilinki ozaman bu dünyadada öteki dümyadada kaybetmek yok bize.bu necip milletin gelecegi olan biz genclerin elinde.Unutmayin toplumla hak etigi gibi yasar ve yönetilir.islam toplumunun halifesi olan bizler en iyi silahlara ve teknolojiye sahip olmak zorundayiz.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X