• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

İpek Böceği Yıl Sonunda Raylarda

29 Oca
2012
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (39 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,90)
Loading...

İpek Böceği

Türkiye’´de yerli otomobil telaşı sürerken, Bursa’´da üretilen yüzde 100 yerli tramvay yollara çıkmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi’´nin öncülüğünde üretilen ve Avrupa’´daki testlerden başarıyla geçen ‘€˜İpek Böceği’, Kent Meydanı-Heykel arasındaki 6 kilometrelik hattın kısa sürede inşa edilmesiyle en geç yıl sonunda raylarda olacak. 14 vagonla günde 34 bin kişiyi taşımayı hedeflediklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yurtdışından bir vagonu 8 milyon liraya aldık. Kendi ürettiğimiz tramvayla yüzde 40 tasarruf edeceğiz. Yerli üretimle cari açığı azaltacağız” dedi.

http://www.bursa.bel.tr

İpek Böceği Yıl Sonunda Raylarda için yorumlar

Avatar

Serdar

Şubat 8, 2012, 18:02

Tramvayın görünüşü çok güzel, inşallah benimsenirde diğer illerdeki tramvaylarda ipek böceği ile değiştirilir yeter artık dışarıya para ödediğimiz

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 14 -1 0

Avatar

muhammed ali

Şubat 16, 2012, 19:02

HELAL OLSUN DİYECEK BAŞKA BİŞEY YOK ELLERİNİZE SAОLIK GÖRÜNTÜSÜDE ÇOK GÜZEL OLMUŞ HARİKA İNŞALLAH RAYLARDADA GÖRÜRÜZ HAYIRLISIYLA…

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 7 -1 0

Avatar

recep

Şubat 20, 2012, 09:02

tramvayın görüntüsü cok güzel inşallah başarıya ulaşır dış bagımlılıgımız azalır başarılar.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 6 -1 0

Avatar

Mehmet

Mayısıs 4, 2012, 20:05

Biz Türk’üz Yapamayacağımız Şey Yok. !!

Bir Üniversitemiz %100 Yerli Bir Silah Yapmış Silah öyle Bir Silahki ElektroManyetik Patlama Yapıyor ve Havadaki Uçağı, Nükleer Santralleri ve Birçok elektronik Araçları, Aletleri Kullanılmaz Hale Getirebiliyor.

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Avatar

Selçuk Özal

Haziran 1, 2012, 15:06

Sayın başkan sizi elliyıllık tecrübeye sahip bir mühendis olarak tebrik ediyorum.Bildiğim kadarı ile eski çalışma arkadaşım makmüh.Taha Aydın beyin varlığı bu güzel projenin ayaklanmasında mutlak büyük emeği vardır.Kendisi bu araçlar hususunda çok yetenekli kişidir,dosttur.Sizin bu şehir içi tramvay meseleside yıllardır kafamda olan bir alternatif proje,hatta eski osmanlı tarihinde,leonardo da vincinin osmanlı padişahına yaptığı teklif olarak bilmekteyim.Bu sistemle sizin isminiz yıllarca Bursa tarihine altın harflerle yazılması hatta bu hattın adı da “ALTEPE ” tranvay hattı olmalıdır.Gene sizi tebrik ediyorum,cesaret ve yapma ve yaratma ruhunu bizlere gösterdiğiniz için.Selam ve saygılarımla.

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Avatar

Sadik

Temmuz 13, 2012, 18:07

Tramvayimizin tasarimi bile boyle guzel oluyorsa..

Artik yerli otomobilimizi sizler dusunun…

Allah yardimcimiz olsun.

Selametle.

Yorumu oylayın: +1 2 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X