Kazıcı, Yükleyici İş Makinesi – MST 444

MASTAŞ'ın hikayesi. 1976 yılında beş yetenekli öğretmen tarafından kurulan küçük bir atölyede başladı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

1976 yılında, küçük bir atölyede işe başladı MASTAŞ kurucuları. Beş cesur ve yetenekli öğretmen tarafından soğuk demir ve profil işleri yapıldı önceleri. Sonra bazı tarım alet ve makineleri yapılmaya başlandı. Tarım aletlerinden traktör römorku imalatına geçildi. Daha sonra da bu römorkları yükleyecek traktör üzeri ekipmanlar düşünüldü.

Bugünkü imalat portföyünde bulunan uzmanlaştıkları bir alan olan Kazıcı Yükleyici İş Makineleri için ilk temeller o zamanlar atıldı. Önceleri taşıyıcı olarak tarımsal amaçlı traktörler kullanıldı. Bu traktörlere uygun mekanik sistemli ekipmanlar yapıldı. Hidrolik ve imalat teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte mekanik aksamlar yerini hidrolik ekipmanlara bıraktı. Mastaş, kazıcı yükleyici ekipmanları ile, özellikle Ege Bölgesi’nde bu sektörde en iyi bilinen firma oldu.

1988’de İtalyan Benfra firması ile anlaşma yapıldı. Anlaşma ile skit olarak İtalya’dan getirilen orijinal iş makinesi yürüyüş aksamlı ana şasilerinin üzerine hidrolik ekipman montajı yapıldı. İtalya’da oluşan kriz ortamından kurtulamayan Benfra kapandı. MASTAŞ, kendi çabaları ile makinanın skit kısmını oluşturan parçaları da temin ederek makinenin tüm parçalarının montajını Türkiye’de yapmaya başladı. 115 Hp’lik Belden Kırma model B.K.110 adı altında hala ürün yelpazesinde satışa sunulmaktadır. Değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere araştırma ve yatırımlar aralıksız sürdürülmektedir.

1996’dan itibaren yılların getirdiği tecrübe ve yapılan yatırımlarla Düz Şasi Modeller olan MST Serisi Kazıcı Yükleyicilerin imalatına geçildi.

http://www.mastas.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.