SAGE MİLKON, Milli Konektör Geliştirme Projesi tamamlandı

TÜBİTAK SAGE MİLKON projesi tamamlandı, KONEKTÖR’lerin askeri standartlarda kalifikasyonu için gerekli tüm yetenek kazanıldı

TÜBİTAK SAGE MİLKON, milli konektör geliştirme projesi ile KONEKTÖR’lerin askeri standartlarda tasarım, geliştirme ve kalifikasyonu için gerekli tüm yetenek kazanıldı.

SAGE MİLKON projesi kapsamında test matrislerine uygun gerekli test altyapıları kurulmuş ve konektör alanında çalışan firmaların erişimine açılmıştır.

Askeri sistemler üzerinde yer alan çeşitli elektronik birimlerin veya sensörlerin birbirleri ile iletişimini sağlamak üzere temelde bir bağlantı aracı olarak kullanılan konektörler kritik öneme sahipler. Askeri sistemlerdeki kritik birimlerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan bu konektörlerin her türlü zorlu koşullarda (soğuk, yağmur, titreşim, darbe, yüksek ısı vb…) da işlemlerini sorunsuz yerine getirmesi de kritik öneme sahiptir. İşte tüm bu koşullar düşünüldüğünde üretici firmalar için güvenilir bir test alt yapısının olması askeri şartlara uygun konektör üretebilmek için çok önemli bir hale gelmekte.

SAGE MİLKON projesi ile birlikte sivil alanda konektör üreten yerli firmaların askeri standartlarda konektör üretebilmeleri için gerekli test alt yapısına erişmeleri ve bu alandaki dışa bağımlılığın azaltılması hedeflenmiştir.

https://www.tubitak.gov.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.