TCG Anadolu’nun gözü Aselsan PIRI olacak

Aselsan PIRI - KATS 'ın fabrika kabul testleri tamamlanarak TCG Anadolu gemisine entegrasyonu için hazır hale geldi.

TCG Anadolu Maketi
Fotoğraf: yuzde100yerli.com

Aselsan tarafından geliştirilen Kızıl Ötesi Arama Takip Sistemi PIRI – KATS ‘ın fabrika kabul testleri tamamlanarak TCG Anadolu gemisine entegrasyonu için hazır hale geldi.

Anadolu ajansında yer alan habere göre Türkiye’nin en büyük askeri gemisi olma özelliğini elinde bulunduran TCG Anadolu gemisi fabrika kabul testleri tamamlanan Aselsan Kızıl Ötesi Arama Takip Sistemi ile düşman unsurlarını her türlü hava şartında takip edebilecek.

PIRI-KATS (Kizilötesi Arama Takip Sistemi) Nedir?

PİRİ (Panoramic Infrared Imaging) – KATS (Kızılötesi Arama Takip Sistemi), deniz platformları için pasif olarak hava ve deniz araçlarını ve füzeleri tespit ve takip etmek amacıyla geliştirilmiş olan, yüksek performanslı bir kızılötesi arama takip sistemidir.

PIRI, sürekli bakan sensörleri sayesinde tehditlere karşı aralıksız bir şekilde koruma sağlamaktadır. Eşzamanlı Çift-Band IR Görüntüleme özeliği sayesinde her hava koşulunda ve tüm ışık koşullarında büyük yükseliş görüş alanı ile de tüm tehditlere karşı tam bir koruma ve uyarı sistemidir. Yanca ekseninde 360° panoramik MWIR ve LWIR görüntülemesi ve dağıtık sensör mimarisi ile tüm platformlara uyarlanabilir bir yapıya sahiptir.

TCG Anadolu Gemisi

Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG ANADOLU, 1 Amfibi tabur ile gerekli muharebe ve destek araçlarını ana üs desteği olmadan kriz bölgelerine taşıyabilecek, havuzunda taşıyacağı çıkarma araçları ile çıkarma operasyonlarına katılabilecek ve envanterdeki en ağır NATO helikopterleri ile dönebilen rotorlu Osprey hava araçlarının gece ve gündüz operasyon yapmasına olanak sağlayacak bir uçuş güvertesine sahip olacak bir gemidir.

Tam yüklü deplasmanda 27,436 ton ağırlıkta ve 231 metre boyunda inşa edilmesi planlanan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG ANADOLU, Silahlı Kuvvetlerimizin envanterinde yer alan en büyük deniz platformu olacaktır.

https://www.aselsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.