TEKNOFEST Azerbaycan 26-29 Mayıs ‘ta gerçekleşecek

TEKNOFEST Türkiye sınırlarını aşarak 26-29 Mayıs tarhilerinde Azerbaycan Bakü 'de düzenlenecek.

TEKNOFEST 2022

Her yıl T3 Vakfı tarafından organize edilen Türkiye ‘nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Türkiye sınırlarını aşarak 26-29 Mayıs tarhilerinde Azerbaycan Bakü ‘de düzenlenecek.

Azerbaycan ilk defa 2021 yılında Türkiye ‘de düzenlenen TEKNOFEST’e 11 yerel firma, startup ve insansız hava araçlarıyla resmi olarak katılmıştı. TEKNOFEST Azerbaycan T3 Vakfı, Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’nın organizatörlüğünde 26-29 Mayıs tarhileri arasında Bakü Crystal Hall ‘de düzenlenecek.

Aralarında Smart Karabağ Hackathon’un da bulunduğu toplam 10 teknoloji yarışmasında Rocket League Esports EuroCup Teknofest Azerbaycan çerçevesinde yer alacak.

Festivalin eğlence programında Azerbaycan Hava Kuvvetleri’nin gösteri uçuşlarının yanı sıra Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları ve Solo Türk’ün akrobasi gösteri ekipleri, sanatçıların büyük sahnedeki performansları, dikey rüzgar tüneli, su atraksiyonları, uçuş simülatörleri ve robotlar yer alacak.

https://teknofest.az

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.