Türk Deniz Polisi ‘nin Devriye Botları ‘na dünyadan büyük ilgi

Gözüyılmaz Mühendislik tarafından Türk Deniz Polisi için özel olarak tasarlanıp üretilen Polis Devriye Botlarına dünyadan büyük ilgi.

Gözüyılmaz Deniz Polisi Devriye Botu

Gözüyılmaz Mühendislik tarafından Türk Deniz Polisi için özel olarak tasarlanıp üretilen Polis Devriye Botlarına yabancı devletlerin polis teşkilatlarından büyük ilgi.

Gözüyılmaz Mühendislik tarafından Türk Deniz Polisi için özel olarak tasarlanan Polis Devriye Botları İzmir’de imal edildi. 2021’de düzenlenen Design Turkey İyi Tasarım ödülünü kazanan Polis Devriye Botları özel yüksek yoğunluklu bir termoplastik malzeme olan HDPE’den imal edildiler. Bu özel materyal sayesinde zehirli boya ve bakım tutum gereksinimi olmayan botlar aynı zamanda kullanım ömürleri boyunca havuzlama gereksinimi duymuyorlar. 2×450 beygir gücünde FPT makinelerle sevk edilen botlar saatte 34 kts sürate erişebiliyor.

AA’da yer alan habere göre, İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve kurbağa adam Alper Tuğbay, Türk polis teşkilatının talep ettiği teknenin örnek proje olduğunu, kendileri tekneyi kullandıktan sonra birçok ülkeden firmaya talep geldiğini anlattı. Gözüyılmazlar Mühendislik firmasının, Arnavutluktan sonra Papua Yeni Gine ile sözleşme imzaladıklarını duyduklarını aktaran Tuğbay, Avusturalya Deniz Polisi’nin de irtibat kurarak tekne ile ilgili bilgi aldığını aktardı.

Gözüyılmaz Mühendislik Hakkında

Endüstriyel tekne imalat, gemi blok imalat; bakım onarım, çelik işleme ve gemi sörvey alanlarında hizmet vermek üzere, 1996 yılında kurulmuş, giderek iş gemileri, deniz dibi tarama (dredging) gemileri, araştırma ve batimetrik inceleme gemileri, patrol botlar ve deniz mühendisliği hizmetlerine yoğunlaşmış olan İzmir merkezli bir deniz endüstrisi firmasıdır.

https://www.gozuyilmaz.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.