TÜBİTAK SAGE çevresel testler merkezi binası temeli atıldı

TÜBİTAK SAGE Çevresel Testler Merkezi Binası temel atma töreni gerçekleştirildi.

yuzde100yerli.com kapak resmi

TÜBİTAK SAGE Çevresel Testler Merkezi Binası temel atma töreni, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. M. Alper Kutay ve birim yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Temel atma töreninde sonra yapımı tamamlanan Tahribatsız Test Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK SAGE Müdürü Erdal Çakmak da 6 bin metrekare iç kullanım alanına sahip Çevresel Testler Merkezinde, alçak basınç, alçak ve yüksek sıcaklık, şok sıcaklık, yağmur, don, buzlanma, nem, toz, sis ve tozlu atmosfer gibi çevresel ve titreşimli testler yapılacağını söyledi. Çakmak, projenin 2016 yılında tamamlanacağını belirtti.

Tahribatsız Test Merkezine ilişkin bilgi veren Çakmak, merkezde ileri teknolojiye uygun x ışını görüntüleme sistemleri ile tamamlanmış ve yarı mamul ürünler üzerinde tahribatsız muayene ve hassas ölçüm işlemleri yapılabileceğini ifade etti.

http://www.tubitak.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.