Türkiye, Sürü İnsansız Deniz Aracı projesinde yeni bir aşamaya geçti

Aselsan ve Sefine Tersanesi ile ortak geliştirilen Sürü İnsansız Deniz Aracı Projesinde yeni bir aşamaya geçildi.

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşım ile Sürü İnsansız Deniz Aracı Projesinde yeni bir aşamaya geçildiğini takipçilerine duyurdu.

Türkiye insansız sistemlerinin çeşitlendirmeye devam ediyor. İnsansız Hava Araçları ile havada yakalanan başarının kara ve deniz araçlarında da yakalanması için başlatılan onlarca projeden biri de İnsansız Deniz Araçları alanında Aselsan ve Sefine tersanesi ortaklığı ile yürütülüyor. Aselsan ve Sefine Tersanesi tarafından başarıyla ilerletilen projede testler devam ederken, Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir tarafından bir video paylaşıldı.

Paylaşılan videoda Aselsan ve Sefine Tersanesi tarafından ortaklaşa geliştirilen ALBATROS-S ve sürüye yeni eklenen MİR insansız deniz araçlarının (İDA) sürü halinde beraber operasyon yaptığı görüntüler yer almakta.

Özellikle Ege Denizi’ndeki ada ve adacıkların yoğunluğu düşünüldüğünde bu tarz operasyonlar yapabilen küçük tespit edilmesi zor silahlı sürü insansız araçların Türkiye’nin elini çok güçlendireceği kesin görülmekte.

https://aselsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.