Türkiye ve Macaristan arasında savunma sanayisi işbirliği anlaşması

Türkiye ve Macaristan arasında savunma sanayisi alanında işbirliğini geliştirmek için bir mutabakat muhtırası imzalandı.

Türkiye ve Macaristan

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayisi Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile bir araya gelerek, savunma sanayisi alanında işbirliğini geliştirmek için bir mutabakat muhtırası imzaladı.

İmza töreni, Türkiye-Macaristan diplomatik ilişkilerinin kuruluşunun 100. yıl dönümüne denk geldi. Görgün, bu vesileyle yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve gayretleri sayesinde Türkiye’nin uluslararası alanda güçlü bir ülke haline geldiğini ve savunma sanayiinde önemli başarılara imza attığını belirtti.

Görgün, Macaristan ile imzalanan anlaşmanın, her iki ülke için de faydalı olacağını ve savunma sanayisinde ortak projeler geliştireceklerini ifade etti. Macaristan Savunma Bakanı Szalay-Bobrovniczky de, Türkiye’nin savunma sanayisindeki tecrübe ve kabiliyetlerinden yararlanmak istediklerini ve işbirliğini artırmak için çalışacaklarını söyledi.

Yaşanan bu gelişmeleri Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayisi Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün sosyal medya hesabından “#TürkiyeYüzyılı’na yaraşır nitelikte uluslararası alanda iş birlikteliklerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz.” mesajıyla paylaştı.

Haluk Görgün, X, Türkiye Macaristan Anlaşma

Görgün, ASELSAN’ın eski yönetim kurulu başkanı ve genel müdürüdür. Şu anda Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı olarak görev yapmaktadır. Görgün, savunma sanayisinde yaptığı katkılarla tanınan bir elektrik mühendisi ve akademisyendir.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.