Türkiye’nin ilk güneş panelli otobüsü yolcu taşımaya hazır

Tamamen yerli teknoloji ile üretilen Türkiye'nin ilk güneş paneli destekli otobüsü, yolcu taşımaya hazır.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Tamamen yerli teknoloji ile üretilen Türkiye’nin ilk güneş paneli destekli otobüsü, yolcu taşımaya hazır. ODTÜ Güneş Enerjisi Araştırma Merkezi ve MAN ortaklığında, yüzde 100 yerli imkanlarla geliştirilen teknoloji sayesinde verimli elektrik enerjisi üretebilen, Türkiye’nin ilk güneş paneli destekli otobüsü hizmet vermeye başladı.

Güneş ışığını elektrik enerjisine çevirmeyi mümkün kılan güneş paneli teknolojisi, son yılların giderek sanayileşen ve yüksek teknolojili sürdürülebilir enerji türü haline geldiği günümüzde önem kazanmaya başladı.

ODTÜ Güneş Enerjisi Araştırma Merkezi ve MAN ortaklığında, otobüse monte edilen güneş panelleri, otobüsün klimasının, sesli ve görüntülü sistemlerinin, kablosuz internetinin, soğuk-sıcak su ünitelerinin, ışıklandırmalarının ve motorun aküsünün ihtiyacı olan elektriği tamamen güneş enerjisinden karşılayabilmesine olanak tanıyacak.

http://www.metu.edu.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.