Türkiye’nin İlk Jet Motorlu Uçağı HÜRJET, İlk Resmi Hava Gösterisini Samsun’da Gerçekleştirdi

HÜRJET, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun’da gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin ilk jet motorlu süpersonik eğitim uçağı HÜRJET, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun’da gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Bu özel gösteri, Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK gösterilerinden sonra gerçekleştirildi. İşte detaylar:

HÜRJET, TUSAŞ’ın Kahramankazan tesislerinde kağıt üzerindeki çizimlerden gerçeğe dönen ve gökyüzüyle buluşan bir başarı hikayesi. Samsunlular, bu özel gösteriyi ilgiyle takip etti ve vatandaşlar cep telefonlarıyla kaydetti.

19 Mayıs 2024 Pazar günü Türkiye’nin ilk jet motorlu uçağı Hürjet ile Samsun’da gerçekleştirilen bu özel hava gösterisi yaklaşık 20 dk sürdü.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.