Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Muharip Uçağı’nın İsmini Açıkladı: KAAN

Milli Muharip Uçağın ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

MMU - KAAN

Bugün, Türkiye’nin savunma sanayisi için önemli bir gün oldu. Milli Muharip Uçak, Hürjet, Gökbey helikopteri, ATAK 2 helikopteri ve ANKA 3, “İstikbalin Yüzyılı” kapsamında düzenlenen törende basına gösterildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende konuşma yapan Erdoğan, Milli Muharip Uçağın isminin “KAAN” olarak belirlendiğini ve uçağın isim babasının da Milliyetçi Hareket Partisi başkanı Devlet Bahçeli olduğunu açıkladı.

Törende, Milli Muharip Uçak ve Hürjet motor çalıştırarak pistte bir süre taksi yaptılar. Gösterim sırasında, Türkiye’nin savunma sanayisindeki gelişmelerin bir kez daha gözler önüne serildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, Türkiye’nin savunma sanayisindeki yerlileştirme çalışmalarının başarısını vurgulayarak, ülkenin her alanda kendi imkanlarını kullanarak ilerleyeceğinin altını çizdi.

https://www.tusas.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.