Dünya’nın En Hafif Makineli Tüfeği: System Defence MFR56

System Defence, dünyanın en hafif açık sistem çift beslemeli makineli tüfeği MFR56'yı üretti.

System Defence MFR56

Türk savunma firması System Defence, dünyanın en hafif açık sistem çift beslemeli makineli tüfeğini üretti.

MFR56 olarak isimlendirilen bu tüfek, 4.25 kg ağırlığında ve ultra hafif makineli tüfek olarak sınıflandırılıyor. MFR56, çamur testi, düşme testi, soğuk hava testi gibi zorlu kalifikasyon testlerini başarıyla geçti ve şu an onay bekleyen 9 farklı patent başvurusuna sahip.

System Defence’in özgün tasarımı olan MFR56, ülke bazlı kolluk kuvvetlerinin tercihleri nedeniyle Open Bolt ve Closed Bolt olarak 2 farklı sistem olarak üretilebiliyor. Çift beslemeli olarak tasarlanan MFR56 üst besleme sisteminde System Defence’e ait 4 ayrı patent bulunuyor.

MFR56 özellikle mahalli operasyonlar için tasarlanmıştır. Boyutları ve ağırlığı ile muadillerinin üzerine çıkan MFR56, güvenlik birimlerinin hareket ve manevra kabiliyetlerini kısıtlayan saha ve yerleşkelerde avantaj sağlıyor. Hızlı namlu değiştirme ve dövme namlu özellikleri ile uzun ömürlülük, sağlamlık ve güven veren MFR56, ordu birimleri, deniz kuvvetleri ve özel kuvvetler ile polis teşkilatları gibi geniş bir kullanım alanı kazanıyor.

MFR56’nın tasarım ve geliştirme süreci, özel kolluk kuvvetleri saha birimlerinin testleri ve geri bildirimleri ile tamamlanmış, gerçekçi operasyon simülasyonları ile kullanıma hazır hale getirilmiştir. Türkiye’de System Defence fabrikalarında üretilen MFR56, çift beslemeli tasarımı ile güvenlik birimlerine hem şarjör ile hem de şerit ile kullanım imkanı veriyor.

https://www.systemdefence.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.