• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 21, 2018 ÇARŞAMBA
 

İmza: Türksat!

11 Eki
2009
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 oy, ortalama: 5 üzerinden 3,92)
Loading...

66 ülkede kutlanan ve Türkiye’de Türksat A.Ş. tarafından koordine edilen Dünya Uzay Haftası etkinliklerinde, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, okullar ve üniversiteler bir araya geliyor.

Türkiye, Ulusal Koordinatörlüğünü Türksat’ın yürüttüğü ve 66 ülkenin katıldığı Dünya Uzay Haftası 2007 etkinliklerinde, ‘€œetkinliklere katılım’€ dalında dünya birincisi, ‘€œetkinlik sayısı’€ dalında dünya ikincisi, ‘€œMedya Etkisi’€ dalında dünya dördüncüsü olmuş ve büyük bir başarıya imza atmıştı.

2008 yılı koordinatörlüğünü de üstlenen Türksat, Türkiye’de 65 farklı noktada ‘€œEvreni Keşif Konferansları’€ ve ‘€œHazerfen Uzay Aracı Maket Yarışması’€ düzenlemişti.

2009 Mart ayında Viyana’da bulunan BM Dış Uzay Ofisi’nin, WSWA Başkanlığı ile birlikte yayınladığı raporda, 2008 Dünya Uzay Haftası etkinlikleri değerlendirildi.

‘€œEtkinliklerin Medyada Bulduğu Yankı’€, ‘€œEtkinliklere Katılımcı Sayısı’€, ‘€œEtkinlik Sayısı’€ gibi değerlendirmelerin yapıldığı raporda Türksat, ‘€œKatılımcı Sayısı’€nda diğer ülkeleri geride bırakarak Dünya birincisi oldu.’€œMedyada Bulduğu Yankı’€ kategorisinde Dünya ikinciliğini ve ‘€œEtkinlik Sayısı’€ kategorisinde dünya üçüncülüğünü aldı. İki yıl üst üste elde ettiği başarıların ardından Türksat, WSWA Yönetim Kurulu’na kabul edilerek ülkemiz adına bir ‘€œilk’€e daha imza atmış oldu.

http://www.uzayhaftasi.org/imza-turksat/

İmza: Türksat! için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X