İmza: Türksat!

Türksat'ın düzenlediği Dünya Uzay Haftası etkinliklerinde, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, okullar ve üniversiteler bir araya geliyor.

yuzde100yerli.com kapak resmi

66 ülkede kutlanan ve Türkiye’de Türksat A.Ş. tarafından koordine edilen Dünya Uzay Haftası etkinliklerinde, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, okullar ve üniversiteler bir araya geliyor.

Türkiye, Ulusal Koordinatörlüğünü Türksat’ın yürüttüğü ve 66 ülkenin katıldığı Dünya Uzay Haftası 2007 etkinliklerinde, ‘etkinliklere katılım’ dalında dünya birincisi, ‘etkinlik sayısı’ dalında dünya ikincisi, ‘Medya Etkisi’ dalında dünya dördüncüsü olmuş ve büyük bir başarıya imza atmıştı.

2008 yılı koordinatörlüğünü de üstlenen Türksat, Türkiye’de 65 farklı noktada ‘Evreni Keşif Konferansları’ ve ‘Hazerfen Uzay Aracı Maket Yarışması’ düzenlemişti. 2009 Mart ayında Viyana’da bulunan BM Dış Uzay Ofisi’nin, WSWA Başkanlığı ile birlikte yayınladığı raporda, 2008 Dünya Uzay Haftası etkinlikleri değerlendirildi.

‘Etkinliklerin Medyada Bulduğu Yankı’, ‘Etkinliklere Katılımcı Sayısı’, ‘Etkinlik Sayısı’ gibi değerlendirmelerin yapıldığı raporda Türksat, ‘Katılımcı Sayısı’nda diğer ülkeleri geride bırakarak Dünya birincisi oldu.’ Medyada Bulduğu Yankı’ kategorisinde Dünya ikinciliğini ve ‘Etkinlik Sayısı’ kategorisinde dünya üçüncülüğünü aldı. İki yıl üst üste elde ettiği başarıların ardından Türksat, WSWA Yönetim Kurulu’na kabul edilerek ülkemiz adına bir ‘ ilke daha imza atmış oldu.

http://www.uzayhaftasi.org

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.