• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 20, 2018 SALI
 

New York ihalesinde Karsan’a büyük piyango

14 Nis
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (34 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,88)
Loading...

Karsan V1

New York taksi ihalesinde Ford ve Nissan’la birlikte finale kalan ve yapılan anketlerde ABD’lilerin favorisi haline gelen Karsan, bir önemli avantaj daha yakaladı. New York Belediyesi Meclisi’ne sunulan, 2014 yılından itibaren yenilecek taksilerin özürlülere özel tasarıma sahip olmasını talep eden tasarı kabul edildi. Tasarıyı sunan Meclis Üyesi Micah Kellner, New York’ta geleceğin taksilerde ya rampanın olması gerektiğini ya da tekerlekli sandalyenin rahatça araca girebileceği bir sisteme sahip olması gerektiğini açıkladı.

New York Belediye’sinin aldığı bu karar, Karsan’ın taksi projesini bu ay sonuçlanması beklenen ihalede en şanslı aday haline getirdi. Çünkü ihalede finale kalan 3 model arasında sadece Karsan’ın V1 projesi engellilere yönelik tasarlandı. Gölcük’te üretilen Ford’un Transit Connect modeli ile Nissan’ın aracında engelli vatandaşlara yönelik bir sistem yer almıyor.

http://kolayurl.com/4vi

New York ihalesinde Karsan’a büyük piyango için yorumlar

Avatar

fatih

Nisan 25, 2011, 16:04

çok güzel

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

TAKARUT

Mayısıs 8, 2011, 00:05

ihaleden elenmiş olmaları umarım bu aracın projesini rafa kaldırmaz.en azından hafif ticari araç ve binek tipi olarak trafiğe çıkar.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

Şevki Tosun

Mart 24, 2012, 18:03

Heyecan ve tek kelimeyle GURUR verici. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak insanın kendisine olan güvenini artıracak bir proje. Aracın mutlaka binek tipi olarak piyasaya sürülmesi gerek. Üretimine başlanacağı zamanı iple çekiyorum. Şimdiden taşıta bineceğim günü hayal ediyorum. Başarının gücü farklı olmaktan geçiyor. V1 ise farklı ve Türk insanının mükemmelliyetçi ve estetik olduğunun kanıtı. Birlikte düşünmenin, ortak aklın ürünü olması bana Bilge önder Dede Korkut’un sözlerini hatırlatıyor. Bir olun, iri olun, diri olun. Birlikte hareket etmenin önemini bu proje bize kanıtlıyor. Düşünenlerin, tasarlayanların, üretenlerin aklına, beynine, fikrine sağlık. Sağolun, varolun.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

Uçak bileti

Ağustos 24, 2012, 14:08

Kesinlikle dünya görüşü ve felsefesi olarak taban taban zıt olduğumuz Sayın İnan Kıraç başta olmak üzere tüm Karsan çalışanlarını saygı ile önlerinde eğiliyorum Dileğim inşallah ikinci Devrim araba gibi müzelerde kalmamasını yapacak olan başta hükümet ve belediyelerin% 100 yerli olan bu araca sahip çıkmalı. İnsanlarımızın bile vize ile alınmadığı ABD da taksilerin Karsan olması çok büyük bir gurur kaynağımız olacaktı. 2014 yılında seri üretime geçmesi planlanan bu araçların en az 15-20 binsatış ile ayakta durabilirlermiş. Ben 1 tane almaya niyetliyim…
Harun Cafer
http://www.biletgaranti.com

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

istanbul tours

Eylül 23, 2012, 20:09

Başbakan bir babyiğit yok mu diyordu hatta sanayicilere baskı yapıyordu ama anlamadığım bir şey var karsan dan başbakanınve danışmanlarının haberi yok mu? acaba neden bu görmezlikten gelmesi çözemedim. Ama ne olursa olsun Karsan ve inan bey çok büyük işler yapıyorlar ister inanın ister inanmayın vatandaşlarımız vize bile giremediği biryere dünya ekonomi başkenti NY ilk 3 arasına girmesi büyük bir olay bu türk mühendisin işçisin neler yapabileceğinin bir göstergesi inaşllah buda 1961 yılında yaptığımız Devrim otomotivleri gibi olmasa.

Sinan Ercan
http://www.privatetoursinistanbul.com

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X