New York ihalesinde Karsan’a büyük piyango

New York taksi ihalesinde Ford ve Nissan'la birlikte finale kalan Karsan Concept V1 taksi, yapılan anketlerde ABD'lilerin favorisi oldu.

KARSAN New York Taksi

New York taksi ihalesinde Ford ve Nissan’la birlikte finale kalan ve yapılan anketlerde ABD’lilerin favorisi haline gelen Karsan, bir önemli avantaj daha yakaladı.

New York Belediyesi Meclisi’ne sunulan, 2014 yılından itibaren yenilecek taksilerin özürlülere özel tasarıma sahip olmasını talep eden tasarı kabul edildi. Tasarıyı sunan Meclis Üyesi Micah Kellner, New York’ta geleceğin taksilerde ya rampanın olması gerektiğini ya da tekerlekli sandalyenin rahatça araca girebileceği bir sisteme sahip olması gerektiğini açıkladı.

New York Belediye’sinin aldığı bu karar, Karsan’ın taksi projesini bu ay sonuçlanması beklenen ihalede en şanslı aday haline getirdi. Çünkü ihalede finale kalan 3 model arasında sadece Karsan’ın V1 projesi engellilere yönelik tasarlandı. Gölcük’te üretilen Ford’un Transit Connect modeli ile Nissan’ın aracında engelli vatandaşlara yönelik bir sistem yer almıyor.

https://www.karsan.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.