TCG İSTANBUL’dan Milli Dikey Atım Sistemi ile HİSAR-D RF Füzesi Başarıyla Atıldı!

TCG İstanbul Fırkateyn'inden MİDLAS ile atılan HİSAR-D RF füzesi başarıyla test edildi.

Türkiye’nin ilk milli fırkateyni TCG İSTANBUL, büyük bir başarıya imza attı. Milli Savunma Bakanlığı ve ROKETSAN işbirliğiyle gerçekleştirilen denemede, HİSAR-D RF füzesi Milli Dikey Lançer Atım Sisteminden başarıyla ateşlenerek test edildi.

Milli Radar Gördü, Milli Hava Savunma Füzesi HİSAR D RF, Milli Dikey Atım Sistemi ile, Milli Fırkateyn TCG İstanbul üzerinden ateşlendi!

TCG İSTANBUL’un HİSAR-D RF füzesini başarıyla atması, Türk Deniz Kuvvetleri’nin tarihinde ilk defa dikey atım yeteneğini kavuşmasını sağladı. Bu başarı, Türkiye’nin deniz yetki alanlarını koruma konusunda yerli ve milli hava savunma sistemlerinin kullanıldığı kritik bir adım olarak tarihe geçti.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.