WearTechClub: Akıllı Spor Giyim ve Mobil Uygulama Sunan Yenilikçi Bir Girişim

WearTechClub, kalp atış hızı, vücut ısısı, kan oksijeni ve diğer birçok ölçümü takip eden sensör teknolojisi ile akıllı spor giyim ve mobil uygulama sunan yenilikçi bir girişim.

WearTechClub

WearTechClub, kalp atış hızı, vücut ısısı, kan oksijeni ve diğer birçok ölçümü takip eden ve gerekli durumlarda kullanıcıları uyaran, yenilikçi kumaşlara entegre edilmiş sensör teknolojisi ile akıllı spor giyim ve mobil uygulama sunan bir girişim.

WearTechClub’ın amacı, performansı artıran ve yeni nesil için karbon ayak izini azaltma bilinci yaratan sürdürülebilir ve yenilikçi bir spor giyim markası yaratmaktır. Kıyafetlere entegre edilen sensör ve mobil uygulama sayesinde, kullanıcılar performanslarını mobil uygulam üzerinde gözlemliyebilmektedirler. WearTechClub uygulaması, insanları aktif bir yaşam tarzı sürmeye teşvik etmek ve genel fitness amaçları için oluturulmuş yenilikçi bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

WearTechClub, giyilebilir teknoloji, spor teknolojisi, iot, yapay zeka, spor, performans ve sürdürülebilirlik gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

WearTechClub Nasıl Kuruldu?

WearTechClub, endüstriyel tasarımcı ve spor tutkunu Özgül Dalkılıç tarafından 2023 yılında kuruldu. Dalkılıç, kadın bir girişimci olarak spor teknolojisi alanında bir marka yaratma kararlılığıyla WearTechClub’ı hayata geçirmiştir. WearTechClub, sürdürülebilir kumaş teknolojisi ve sofistike sensörler içeren akıllı spor giyim ve mobil uygulama sunan bir girişimdir. WearTechClub, giyilebilir teknoloji, spor teknolojisi, iot, yapay zeka, spor, performans ve sürdürülebilirlik gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

ISPO Fuarı kapsamında düzenlenen Spor ve Sağlık Zirvesi FitTech Zirvesi’ne katılım daveti alan tek Türk Start-up şirketi olan WearTechClub, yenilikçi giyilebilir spor ürünleriyle 25 ülkeden 300’ün üzerinde girişimci arasından birinci seçildi. Geliştirdikleri ürünlerle ISPO Hızlandırıcı Ödülünü aldılar.

WearTechClub, akıllı spor giyimlerine entegre edilmiş sensörlerin verilerini analiz eden ve kullanıcılara performanslarını izleme, hedef belirleme, egzersiz önerme ve sağlık uyarısı gibi özellikler sunan bir mobil uygulamaya sahiptir. Uygulama, Android işletim sistemi için Google Play Store’da mevcuttur. Uygulama, giyilebilir teknoloji, spor teknolojisi, iot, yapay zeka, spor, performans ve sürdürülebilirlik gibi alanlarda yenilikçi bir çözüm sunmaktadır.

https://www.weartechclub.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.