• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 20, 2018 SALI
 

MİLCEP-K2

4 Oca
2013
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (30 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

milcep-k2

TÜBİTAK tarafından geliştirilen ve üretilen kriptolu cep telefonu ile Türkiye kriptolu cep telefonu üretebilen 6 NATO ülkesinden biri oldu. Cihazın yeni modeli MİLCEP-K2’yi daha ergonomik ve küçük hale getiren TÜBİTAK mühendisleri, kriptolu chat (sohbet) imkanı sunan cihaza 3G özelliği eklemeyi de hedefliyor.

Devlet kurumlarının haberleşme ve bilgi güvenliğini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE), yüksek teknolojili güvenli haberleşme sistemleri geliştiriyor. Bu teknolojilerden biri de günümüzün en popüler mobil kablosuz iletişim cihazlarından biri olan cep telefonlarıyla ilgili. Önemli bilgilerin cep telefonları görüşmelerinde güvenli bir şekilde paylaşılması amacıyla TÜBİTAK BİLGEM UEKAE, donanım ve yazılımı ‘€˜milli’ olan mobil kriptolu GSM cihazı geliştirdi. ‘€˜MİLCEP’ adı verilen cihaz, ses ve verileri şifreleyerek GSM ağı üzerinde uçtan uca güvenli iletişim sağlıyor. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve üst düzey askeri yetkililer tarafından kullanılan MİLCEP sayesinde milli gizlilik dereceli bilgiler bu cihaz aracılığıyla paylaşılabiliyor.

http://www.tubitak.gov.tr

MİLCEP-K2 için yorumlar

Avatar

konyawebtasarım

Ocak 26, 2013, 12:01

Cihazın özelliklerini beğendim

Yorumu oylayın: +1 4 -1 2

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X