» Video YÜZDE 100 YERLİ
(8 oy, ortalama: 5 üzerinden 5.00)
Loading ... Loading ...

10-11-12 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleşecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları yarışmacı kayıtları, 23 Ocak 2014 tarihinde açıldı. Yarışmacılar, kayıtlarını İTÜRO resmi sitesi www.ituro.itu.edu.tr üzerinde yapabilirler.

{lang: 'tr'}
(15 oy, ortalama: 5 üzerinden 5.00)
Loading ... Loading ...

Etkileşimli Tahta Ara yüz Projesi (ETAP), öğretmen ve öğrencilerin etkileşimli tahtayı özellikle ders anlatımı sırasında ihtiyaç duydukları temel işlevleri daha rahat şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla geliştirildi.

Proje kapsamında mevcut Pardus ara yüzü, ihtiyaçlar doğrultusunda değiştirilmesi ile yeni bir ara yüz olarak tasarlandı ve masaüstü ortamı geliştirildi.

http://www.pardus.org.tr/

{lang: 'tr'}
(27 oy, ortalama: 5 üzerinden 4.96)
Loading ... Loading ...

Türkiye’nin ilk milimetre dalga radarı (MİLDAR), TÜBİTAK 1007 Programı desteği ile Meteksan tarafından geliştirildi. MILDAR Sistemi, Meteksan Savunma ve Bilkent Üniversitesi tarafından Darbe-Doppler (Arama-Takip), SAR, ISAR ve Arazi Profili Oluşturma (ARPO) Modları olmak üzere 4 modu destekleyecek şekilde ve bu modların bir helikopter platformu üzerinde çalışacağı göz önünde bulundurularak tasarlandı. MILDAR Projesi ile birlikte Ka bandında çalışan bir radar sistemi ilk defa tamamen milli olarak tasarlanıp geliştirilmiş oldu.

http://www.meteksan.com/

{lang: 'tr'}
(29 oy, ortalama: 5 üzerinden 4.97)
Loading ... Loading ...

ASELSAN, su üstü gemileri tarafından kullanılabilecek modern ve tamamen milli bir ”Torpido Karıştırma Aldatma Sistemi” geliştirme çalışmalarını tamamlamıştır. Bu sisteme, gemileri savaştaki en önemli tehditlerden biri olan torpido tehlikesinden kurtardığı için ”Hızır” adı verilmiştir.

Öncelikle ”Milli Gemi” MİLGEM Projesi için geliştirilen Hızır sistemi, korvet ve daha büyük tonajlı su üstü gemilerinde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tür gemilerin görevleri sırasında maruz kalabilecek her türlü zorlu deniz şartlarına uygun tasarlanan Hızır sistemi, emsallerine göre tehdit torpidoyu çok daha kısa sürede bularak platforma hayati önemde zaman kazandırmakta ve daha zor koşullarda tespit yapabilmektedir.

www.aselsan.com.tr

{lang: 'tr'}
(25 oy, ortalama: 5 üzerinden 5.00)
Loading ... Loading ...

Bundan 6 yıl önce yerli spor otomobil Etox’u üreten Ercan Malkoç, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile birlikte Etox’un elektrikli modelini geliştirdi. Türkiye’de üretilen ilk elektrikli spor otomobil olan Etox, yaklaşık 20 ayda geliştirildi. Tam dolu şarj ile 180 kilometre yol gidebilen Etox, saatte 170 kilometre hıza çıkabiliyor.

http://www.etox.com.tr/

{lang: 'tr'}
Üst