» Video YÜZDE 100 YERLİ
(3 oy, ortalama: 5 üzerinden 5.00)
Loading ... Loading ...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma ihtiyacına cevap verecek ve dünyadaki örnekleriyle yarışır nitelikte bir hava savunma füzesinin ülkemize kazandırılması amacıyla, 2011 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığınca başlatılan proje kapsamında radar, komuta kontrol ve atış kontrol sistemleri ASELSAN, füze sistemleri ROKETSAN firmaları tarafından geliştirilmektedir.

Proje kapsamında Milli Orta İrtifa Hava Savunma Füzesi Hisar-O’nun, ilk uçuşlu testi olan Balistik Test Füzesi atışı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, ASELSAN ve ROKETSAN katılımlarıyla 23 Temmuz 2014 tarihinde, Aksaray’da başarıyla gerçekleştirilmiştir.

http://www.roketsan.com.tr/

{lang: 'tr'}
(8 oy, ortalama: 5 üzerinden 5.00)
Loading ... Loading ...

10-11-12 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleşecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları yarışmacı kayıtları, 23 Ocak 2014 tarihinde açıldı. Yarışmacılar, kayıtlarını İTÜRO resmi sitesi www.ituro.itu.edu.tr üzerinde yapabilirler.

{lang: 'tr'}
(15 oy, ortalama: 5 üzerinden 5.00)
Loading ... Loading ...

Etkileşimli Tahta Ara yüz Projesi (ETAP), öğretmen ve öğrencilerin etkileşimli tahtayı özellikle ders anlatımı sırasında ihtiyaç duydukları temel işlevleri daha rahat şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla geliştirildi.

Proje kapsamında mevcut Pardus ara yüzü, ihtiyaçlar doğrultusunda değiştirilmesi ile yeni bir ara yüz olarak tasarlandı ve masaüstü ortamı geliştirildi.

http://www.pardus.org.tr/

{lang: 'tr'}
(27 oy, ortalama: 5 üzerinden 4.96)
Loading ... Loading ...

Türkiye’nin ilk milimetre dalga radarı (MİLDAR), TÜBİTAK 1007 Programı desteği ile Meteksan tarafından geliştirildi. MILDAR Sistemi, Meteksan Savunma ve Bilkent Üniversitesi tarafından Darbe-Doppler (Arama-Takip), SAR, ISAR ve Arazi Profili Oluşturma (ARPO) Modları olmak üzere 4 modu destekleyecek şekilde ve bu modların bir helikopter platformu üzerinde çalışacağı göz önünde bulundurularak tasarlandı. MILDAR Projesi ile birlikte Ka bandında çalışan bir radar sistemi ilk defa tamamen milli olarak tasarlanıp geliştirilmiş oldu.

http://www.meteksan.com/

{lang: 'tr'}
(29 oy, ortalama: 5 üzerinden 4.97)
Loading ... Loading ...

ASELSAN, su üstü gemileri tarafından kullanılabilecek modern ve tamamen milli bir ”Torpido Karıştırma Aldatma Sistemi” geliştirme çalışmalarını tamamlamıştır. Bu sisteme, gemileri savaştaki en önemli tehditlerden biri olan torpido tehlikesinden kurtardığı için ”Hızır” adı verilmiştir.

Öncelikle ”Milli Gemi” MİLGEM Projesi için geliştirilen Hızır sistemi, korvet ve daha büyük tonajlı su üstü gemilerinde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tür gemilerin görevleri sırasında maruz kalabilecek her türlü zorlu deniz şartlarına uygun tasarlanan Hızır sistemi, emsallerine göre tehdit torpidoyu çok daha kısa sürede bularak platforma hayati önemde zaman kazandırmakta ve daha zor koşullarda tespit yapabilmektedir.

www.aselsan.com.tr

{lang: 'tr'}
Üst