• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Aralık 22, 2014 PAZARTESİ
 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Oyunuz ekleniyor... Oyunuz ekleniyor...

Amfibi araçların suya girebilmeleri için kıyı özelliklerinin (eğim, genişlik, toprak sertliği, yüzey düzgünlüğü, vb.) farklı araçların kabiliyetlerine göre uygun hale getirilmesi gereklidir. Bu amaçla kullanılabilen standart askeri iş makineleri bulunmakla beraber, bu araçların yüzme imkân ve kabiliyeti olmadığından en büyük dezavantajları, karşı kıyının da aynı şekilde hazırlanması gereksinimini sağlayamamalarıdır.

KUNDUZ temel olarak amfibi, zırhlı, paletli, 1 operatör ve 1 mürettebat ile kullanılan bir istihkâm iş makinesidir. İş makinası olarak küreme, düzleme, taşıma ve kazıma operasyonlarını yapabilmektedir.

https://www.fnss.com.tr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Oyunuz ekleniyor... Oyunuz ekleniyor...

Uydu fırlatma projesiyle Türkiye’nin sahip olmayı planladığı uydu programlarının sürdürülebilirliğinin desteklenmesi ve uzaya bağımsız erişebilmek maksadıyla uydu fırlatma yeteneğinin kazanılması hedeflenmektedir.

Proje ile Uydu Fırlatma Aracı’nın geliştirilmesi, Uydu Fırlatma Aracı’nın fırlatılmasına yönelik Uydu Fırlatma Merkezi’nin kurulması, Uydu Fırlatma Aracı’ndan veri alınması ve takip edilebilmesi için gerekli Uzak Yer İstasyonlarının kurulması ve/veya buna ilişkin hizmetlerin satın alınması hedeflenmiştir. Projenin ana yükleniciliğini ROKETSAN A.Ş üstlenmiştir.

http://www.roketsan.com.tr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Oyunuz ekleniyor... Oyunuz ekleniyor...

Otokar tarafından geliştirilen yeni nesil sekiz tekerlikli zırhlı personel taşıyıcı Arma 8×8’in kabiliyetlerinin sergilendiği tanıtım videosu.

ARMA yüksek taktik ve teknik özelliklere sahip yeni nesil çok tekerlekli modüler bir araç olup, Zırhlı Personel Taşıyıcı, Zırhlı Muharebe Aracı, Havan Aracı, Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma Aracı, İstihkam Aracı, Zırhlı Kurtarıcı, Komuta Kontrol aracı gibi farklı görevleri icra edebilecek şekilde tasarlanmıştır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Oyunuz ekleniyor... Oyunuz ekleniyor...

ASELSAN kurulduğu yıldan beri edindiği Savunma Sanayi tecrübesini; Ulaşım, Güvenlik, Enerji ve Otomasyon-Trafik alanında da kullanmak üzere özel bir Sektör Başkanlığı kurdu.

Kısa adı UGES olan Sektör Başkanlığının raylı sistemler için geliştirdiği özgün çözümler sayesinde artık ülkemizin; Tren, Yüksek Hızlı Tren, Metro ve Tranvaylarında ASELSAN’ın teknolojisi (yerli ve Milli teknoloji) yer alabilecek.

http://www.aselsan.com.tr

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Oyunuz ekleniyor... Oyunuz ekleniyor...

Otokar Altay’ın kardeşi Tulpar’ın tanıtım videosu.

TULPAR; muharebe sahasında yeni nesil tanklara etkin destek verebilen, meskun mahal görevleri de dahil her türlü görev için mürettebata ve taşıdığı personele sınıfının en üstün balistik ve mayın korumasına haiz, indirilmiş manga personeline üstün ateş desteği sağlayabilen, en sert iklim koşullarında ve ağır arazi şarlarında üstün hareket kabiliyeti sunan, meskun mahal ve barış gücü operasyonları da dahil farklı görevlere uygun çok amaçlı bir araç platformu olarak tasarlanmıştır.

https://www.otokar.com.tr


X
X